رفتار خصمانه آمریکا تمام‌نشدنی است
کد خبر: 101013
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۳:۵۶
رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه عنوان کرد:
شاخص : رئیس پژوهشگاه دانش‌های بنیادین غارت 2 میلیاردی اموال ایران را ناشی از رفتار خصمانه ایالات متحده آمریکا دانست و تصریح کرد: این رفتار آمریکا همانند کیف‌زنی خیابانی است.

محمدجواد لاریجانی ظهر امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، در خصوص غارت ۲ میلیاردی سرمایه‌های ایران در آمریکا اظهار کرد: این اقدام گویای سیاست خصمانه دولت آمریکا نسبت به ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی افزود: این دزدی آشکار زمانی رخ داده‌است که دولت آقای روحانی و مذاکره‌کنندگان در راستای نمایش حسن‌نیت خود در گفتار و عمل تلاش می‌کنند.

لاریجانی تصریح کرد: دولت آمریکا علی‌رغم اینکه در اکثر اوقات حرف‌های مضحک می‌زند اما همچنان خط مشی خصمانه خود را ادامه و برآن پافشاری می‌کند.

رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه اذعان داشت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در دنیا، سیاست برخورد معقول است البته این اقدام با دفاع بدون شائبه از منافع خودمان همراه خواهد بود.

این مسئول اقدام آمریکا را اقدامی خلاف قانون و نامعقول دانست و گفت: این رفتار آبروی سیستم قضایی آمریکا را کاملا از بین برد چون هیچ توجیهی برای این رفتار خصمانه خود ندارند.

وی با اشاره به اقدامات غیر عقلانی آمریکا، ابراز کرد: حتی قضات با سابقه در آمریکا این رای علیه ایران را زیر سوال بردند.

لاریجانی عنوان کرد: چنین اقدامی شبیه یک کیف زنی خیابانی و یک دزدی کاملا آشکار است.

رئیس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران در راستای پاسداری از استقلال کشور و حفظ منافع نظام است افزود: به طور بقین این اقدام آمریکا در اجرای برجام خلل ایجاد می‌کند و بیانگر این است رفتارهای خصمانه آمریکا تمام‌نشدنی است.

لاریجانی در پایان تاکید کرد: طرفی که ما با او در حال تعامل هستیم فردی است که اگر یک کیف پر پولی را ببیند نمی‌تواند خود را کنترل کند و لذا به آن دست درازی خواهد کرد پس باید از اموالمان با تمام قوا و خیلی خوب حفاظت کنیم!

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار