غارت ۲ میلیارد دلاری آمریکا از اموال ایران نقص برجام است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 100551
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۳
نماینده ولی فقیه در قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان گفت: این غارت 2 میلیارد دلاری بیش از اینکه برای ایران خسارت اقتصادی باشد یک خسارت معنوی و فرهنگی است، زیرا امریکا قصد دارد در نگاه مردم جهان ملت ایران را تحقیر کند.

به گزارش شاخص‌نیوز، آیت الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به برداشت ۲میلیارد دلاری آمریکا از محل دارایی‌های مصادره شده ایران اظهار کرد: خدای متعال واقعیت‌هایی را در قرآن کریم درباره نحوه برخورد با حق و باطل بیان کرده و حتی اینکه شیطان کیست و شیطنت‌ها چگونه است، همچنین خدای متعال از ما خواسته که به خدا اعتماد کرده و از شیطان فاصله بگیریم.
وی در ادامه افزود: جای بسی تاسف است عده‌ای که دارای موقعیت و اختیار در کشور هستند خود را بی نیاز از رهنمودهای الهی دیده و برخلاف توصیه‌های قرآنی عمل می‌کنند.
امام جمعه قزوین ادامه داد: خدای متعال در قرآن کریم به صراحت بیان فرموده که دشمن شما هیچ وقت خیرخواه نمی‌شود و به دنبال خیر رساندن هم نیست.
وی با بیان اینکه ما نباید فریفته ظاهر ریاکارانه استکبار جهانی شویم، اذعان کرد: دشمنان انقلاب در این سی و هفت سالی که از پیروزی انقلاب می‌گذرد، ثابت کرده که اگر خیری به مردم ما برسد ناراحت شده و اگر ما در رنج و سختی باشیم، خوشحال می‌شوند.

سران آمریکایی استعداد و استحقاق تحقیر را دارند

عابدینی ابراز کرد: خدای متعال در قرآن کریم بارها تاکید کرده است که فرعون برای اینکه قومش از او تبعیت کنند آنها را تحقیر می‌کرد، ما باید از این نکات مهم درس بگیریم.
وی اضافه کرد: این غارت ۲ میلیارد دلاری بیش از اینکه برای ایران خسارت اقتصادی باشد یک خسارت معنوی و فرهنگی است، زیرا امریکا قصد دارد ملت ایران را در نگاه مردم جهان تحقیر کند.
نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: در صورتی که سران آمریکایی استعداد و استحقاق تحقیر را دارند، اما ملت ایران استعداد و استحقاق تحقیر را ندارد، بنابراین ما در همه شرایط باید از موضع مقتدرانه حرف زده و عمل کنیم، این قانون خداست که دشمن باید از ما عصبانی شود و از این عصبانیت بمیرد.
وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها در مذاکره با ایران بیش از اینکه منافع مالی و اقتصادی برایشان مهم باشد به دنبال اثبات خوی کدخدامنشی و سلطه جویی و استکباری خود به ایران است تا به جهانیان نشان دهد مذاکره ما با ایران ارزش و اهمیتی برایمان ندارد و هرکاری دلمان بخواهد در برابر ایران انجام می‌دهیم.
امام جمعه قزوین با بیان اینکه باید عملکرد و موضع گیری امام راحل و رهبری در برابر استکبار مورد توجه ما باشد، گفت: امام می‌فرمود ما باید آمریکا را زیر پای خود له کنیم و رهبری نیز بارها امریکا را یک قدرت پوشالی نامیده‌اند، هر زمانی مسئولان ما با این ادبیات با دشمن حرف زدند کارمان عزتمندانه پیش رفته است و هر زمانی با ادبیات ضعف و ذلت سخن گفتیم گستاخی دشمن شدت پیدا کرد.
وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند خوی سلطه گری امریکا حد ندارد، یعنی اگر هرچقدر ما از مواضع خودمان عقب نشینی کنیم دشمن راضی نمی‌شود و خواستار عقب نشینی همیشگی ما هستند در صورتی که هیئت حاکمه آمریکا باید تحقیر شوند و در مقابل ما عقب نشینی کنند.

منبع : صبح قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار