آموزش‌های دانشگاهی فاقد مطالب و مهارت‌های لازم زندگی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90482
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۳:۴۸
رئیس ستاد اقامه نماز کشور:
شاخص : رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: آموزش‌های دانشگاهی فاقد مطالب و مهارت‌های لازم زندگی است که همین امر اختلال و بالا رفتن سن ازدواج در جوانان را به دنبال دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی قبل از ظهر امروز در همایش زمزمه دوست که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به راهکارهای اصلی جهت دعوت به نماز اظهار کرد: بهترین راه دعوت به نماز توجه و شناخت نعمت‌های خداوند است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور  ادامه داد: غافل ماندن از نعمت‌های خداوند سبب سستی و کاهلی در نماز می‌شود.

این مسئول با تاکید بر یادگیری اسرار نماز ابراز کرد: یادگیری اسرار این فریضه الهی تمام نشدنی است  و باید هر مطلب را در مسیر جامعه و حل مشکلات  فرا گیریم.

قرائتی با اشاره به ترویج و اشاعه مسائلی که هیچ تاثیری در دین ندارند افزود: جایگاه معلم از شغل‌های دیگر بالاتر است چرا که علاوه بر مهارت عملی نیازمند رفتار و اخلاق تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه خروجی دانشگاه‌ها و مدارس بدون مهارت کافی فلج کننده جامعه است، تصریح کرد: آموزش‌های دانشگاهی فاقد مطالب و مهارت‌های لازم زندگی است که همین امر اختلال و بالا رفتن سن ازدواج در جوانان را به دنبال دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور تاکید کرد: هر کشوری که دانشگاه‌ آن فاقد آموزه‌های دینی و فرهنگی است جنایت و بی‌بندوباری در آن جامعه رواج دارد.

این مسئول با اشاره به خواندن و تفسیر قرآن در اوقات فراغت خاطرنشان کرد: با استفاده صحیح از زمان و نعمت‌های خداوند استعدادها کشف و استخراج می‌شود.

قرائتی قزوین را شهر شهید پرور دانست و گفت: با توجه به سابقه علمی بالای این شهر و مجاورت با شهرهایی مانند قم و تهران، می‌تواند با استفاده از بهترین اساتید  در بالاترین سطح سواد دینی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه فضای نماز تربیتی است، استدلال کرد: نماز نوجوانان را از فساد و فحشا دور کرده  و جامعه‌ای سالم برای رسیدن به کمال فراهم می‌کند.

این مسئول با اشاره به استفاده از ظرفیت دانشجویان خارجی در جهت آموزش گرایش‌های مذهبی بیان کرد: باید با استفاده از ظرفیت دانشجویانی که از سایر کشورها به استان قزوین آمده‌اند در راستای معرفی جایگاه این شهر در امور مذهبی استفاده کرد.

قرائتی با اشاره به نقش کلیدی نماز در آموزش و پرورش، گفت: تشکیل جلسه‌های مداوم تفسیر برای فرهنگیان و برگزاری نماز جماعت در مدارس به همراه دانش‌آموزان تاثیر مثبت در ترغیب دانش‌آموزان به نماز دارد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار