غربی‌ها بیانیه مشکوک لوزان را صادر کردند تا ملت ایران را محک بزنند/ دشمن آرزوی توقف پیشرفت هسته‌ای ایران را به گور خواهد برد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55240
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۴:۲۹
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین و نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه نباید اجازه دهیم که دشمن به بهانه نظارت بر تأسیسات هسته‌ای به حریم نظامی ایران نفوذ پیدا کند، گفت: غربی‌ها بیانیه مشکوک لوزان را صادر کردند تا مردم ایران را محک بزنند.

.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار شد، بیانیه مشترک لوزان را شبهه‌ناک دانست و اظهار کرد: این بیانیه که چند روزی است افکار و اذهان عمومی را متوجه خود قرار داده است بسیار فراتر از لفظ مشکوک بوده و یقین داریم که از روی شرارت است.

امام جمعه قزوین تاکید کرد: غربی‌ها این بیانیه را صادر کردند تا مردم ما را محک بزنند که آیا کسی بیدار است یا خیر؟ اما به لطف خدا ملت ایران همواره هوشیارانه عمل می‌کنند.

وی اذعان داشت: عده‌ای از عوامل آمریکایی قصد داشتند با تحریک جوانان، جشن هسته‌ای راه بیندازند این مزدوران غربی می‌خواستند راه را برای آمریکا هموار کنند که تاریخ نشان داده همواره رسوا شده و هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

عابدینی با بیان اینکه غربی‌ها خیال کرده‌اند که می‌توانند ملت ما را فریب دهند، گفت: از دور پول و ثروتی را که از ایران به سرقت برده‌اند نشان می‌دهند و سعی دارند با تاثیر بر افکار عمومی، مردم را فریب دهند و عزت و اقتدار کشور را زیرسوال ببرند.

خطیب جمعه قزوین تصریح کرد: هدف شوم دیگری که با صدور بیانیه لوزان دنبال می‌کنند دوقطبی کردن مردم ایران است اما کور خوانده‌اند چراکه ملت ما از قرآن پیروی می‌کنند و تحت تربیت مکتب عاشورا و حضرت زهرا(س) قرار دارند.

مردم باید در جریان روند مذاکرات قرار گیرند

وی افزود: غربی‌ها این بیانیه را در حین مذاکرات صادر کردند تا نتیجه چیزی بشود که خودشان می‌خواهند و پُرواضح است که متن این بیانیه بسیار پیش‌تر از مذاکرات آماده شده بود.

عابدینی با اشاره به کلام مقام معظم رهبری یادآور شد: مردم باید در جریان جزئیات و روند مذاکرات قرار گیرند و در مقابل مردم وظیفه دارند به تیم مذاکره کننده اعتماد کرده و به آن‌ها احترام بگذارند.

وی در ادامه با تبیین سخنرانی اخیر رهبر معظم انقلاب در رابطه با مذاکرات هسته‌ای گفت: تیم مذاکره کننده یا باید مخالفان خود را قانع کنند و اگر نتواند این کار را انجام دهند حق این است که نظرات منتقدان را بپذیرند.

امام جمعه قزوین تاکید کرد: نباید به دشمن اعتماد کرد چراکه آ‌ن‌ها می‌خواهند با حیله خواسته‌های خود را پیش ببرند در حالی که دستاوردهای هسته‌ای برای ملت ایران مهم و سرنوشت‌ساز است.

حریم نظامی ایران از جمله خط قرمزهای کشور است

عابدینی تصریح کرد: دشمن آروزی توقف پیشرفت‌های علمی و هسته‌ای ایران را به گور خواهد برد.

وی اظهار کرد: لغو تحریم‌ها باید به صورت کامل در حین مذاکرات انجام شود نه بعد از آن و نباید اجازه دهیم که دشمن به بهانه نظارت بر تأسیسات هسته‌ای به حریم نظامی ایران نفوذ پیدا کند چراکه این موضوع از جمله خط قرمزهای امنیتی کشور است.

نماینده ولی فقیه در استان اذعان داشت: حمایت جمهوری اسلامی ایران از نهضت مقاومت همانند غزه، لبنان، سوریه، عراق، یمن و برادران ایمانی به هیچ عنوان ربطی به مذاکرات نداشته و ندارد و این توسعه ارتباطی در جهان اسلام ادامه دارد.

عابدینی با بیان اینکه مذاکرات فقط در محدوده هسته‌ای بوده و ربطی به موضوعات دیگر ندارد، خاطرنشان کرد: توسعه و پیشرفت هسته‌ای ادامه دارد و موشک‌های ایران نسل به نسل پیشرفت می‌کند و برای دشمنان رعب و وحشت بیش‌تری ایجاد خواهند کرد.

سعودی‌ها در باتلاق یمن غرق خواهند شد

وی با اشاره به تجاوز رژیم آل سعود به یمن ابراز کرد: امام خمینی(ره) فرمودند که حتی اگر با صدام آشتی کنیم با آل سعود دست دوستی نخواهیم داد چراکه این رژیم متجاوز شباهت‌هایی با رژیم صهیونیستی دارد و همانند مردم مظلوم غزه؛ یمنی‌ها را به طرز وحشیانه‌ای مورد ظلم قرار می‌دهند.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: اما سعودی‌ها بدانند که نه ارتش و تجهیزات دارند و نه مردم یمن همانند مردم بی‌دفاع غزه هستند، یمنی‌ها از لحاظ وسعت سرزمینی، جمعیت بیش‌تر، ارتش مستحکم و نیروهای انقلابی اجازه پیشروری به سعودی‌ها را نخواهند داد.

عابدینی در پایان گفت: یمن همانند باتلاقی است که سعودی‌ها در آن غرق می‌شوند و قطع‌یقین رژیم متجاوز آل‌سعود رسوا خواهد شد.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار