غلط املایی در لایحه cft خیانت به کشور است/ آقای ظریف باید نسبت به این خطا پاسخگو باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 177713
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۳۹
عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس:
شاخص : حسینی‌کیا گفت: غلط املایی در لایحه cft اگر سازمان یافته باشد خیانت به کشور و اسلام است که دولت بخواهد سر مجلس کلاه بگذارد.

حجت الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، درباره ایرادات و غلط املایی موجود در لایحه cft اظهار کرد: با توجه به اینکه این اشکال در لایحه پالرمو هم رخ داده است اگر سازمان یافته باشد خیانت به کشور و اسلام است که دولت بخواهد سر مجلس کلاه بگذارد.

وی افزود: حتی اگر به قول خودشان اشتباه تایپی باشد نباید چنین ایرادی در لایحه‌‍‌ای مهم پیش بیاید و حتی اگر اشکال تایپی هم باشد باز هم در ماهیت مسئله تغییری ایجاد نمی‌کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس گفت: برخی‌ها برای اینکه بتوانند این لایحه را مصوب کنند و بخشی از کارهای بی ثمر را پیش ببرند گاهی اوقات موارد این چنینی را پیش می‌آورند.

برخی از این مذاکرات هم برای این است که فقط ما را عقب بندازند

این نماینده مجلس عنوان کرد: هم اکنون شورای نگهبان این لایحه را رد کرده و اشکالات اساسی هم گرفته است به طوری که حتی برخی از مفاد آن قابلیت بازنگری و رفع اشکال هم ندارد.

وی تصریح کرد: ما در ۴۰ سال انقلاب به این نتیجه رسیدیم که دشمن قابل اعتماد نیست و در طول این سال‌ها بیش از ۱۷هزار شهید ترور دادیم و هزینه‌های زیادی پرداخت کردیم.

حسینی‌کیا خاطرنشان کرد: امروز هم سازمان جنایتکار منافقین در همین کشورها هستند و حمایت می‌شوند لذا آن‌ها دست از جنایت و خباثت برنمی دارند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس افزود: برخی از این مذاکرات هم برای این است که فقط ما را عقب بندازند و خود آن‌ها هم می‌دانند که هیچ حاصلی برای کشور و ملت ما نخواهد داشت.

این نماینده مجلس گفت: خیلی ساده لوحی است که ما فکر کنیم دشمنان به ویژه امریکا صادق است و مذاکره را درست انجام می‌دهند چراکه آن‌ها آدم‌های مکاری بوده و به دنبال آن هستند که زمان را از ما بگیرند.

مرکز پژوهش‌های مجلس کوتاهی کرده است

وی یادآور شد: انرژی هسته‌ای را تعطیل کردیم و بتن ریختیم و در مقابل یک سر سوزن مشکلات بانکی ما حل نشده است؛ پس ما داشته‌هایمان را دادیم و چیزی هم دستمان را نگرفته و اگر دوباره بخواهیم یک خدمتی به دشمن کنیم درواقع جفای به انقلاب و شهدا است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه آقای ظریف و وزارتخارجه باید نسبت به این خطا پاسخگو باشد گفت: کمیسیون امنیت ملی و وزارت خارجه این موضوع را در مجلس پیگیری می‌کند و از این افراد می‌خواهد که درخصوص تنظیم نادرست چنین لایحه مهمی پاسخگو باشند.

وی تصریح کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس هم در این زمینه کوتاهی کرده است که این اشکالات را قبل از ارائه به صحن تبیین و بیان نکرده و خطای دولت را اعلام نکرده است.

حسینی‌کیا در پایان در پاسخ به این سوال که ایا از آقای ظریف به خاطر تکرار این خطا در لوایح استیضاح خواهد شد یا خیر؟ افزود: این در حد سوال مطرح است و فعلا بحثی درباره استیضاح در مجلس وجود ندارد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار