غول‌های خودروسازی در ایران +اینفوگرافی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65777
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۴
شاخص : پس از توافق ایران و گروه 1+5 فضای سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو ایران دچار تحول اساسی شده است.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص،پس از توافق ایران و گروه ۱+۵ فضای سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو ایران دچار تحول اساسی شده است. در حالی که شرکت‌های رنو و پژو سعی می‌کنند سهم قبلی خود در بازار ایران را به دست آورند، رقیبان تازه‌نفس‌تری هم مانند فولکس‌واگن می‌خواهند این بار سهمی از بازار ایران به دست آورند.

به گزارش اقتصادنیوز شرکت‌های مختلف در چنین شرایطی سعی می‌کنند با دادن امتیازهای بیشتر از جمله سرمایه‌گذاری مشترک وارد ایران شوند. در این میان حتی رنو یک گام از رقیبان پیشی گرفته و اعلام کرده که سعی می‌کند مرکز مهندسی و طراحی در ایران تاسیس کند. این شرکت می‌گوید قصد دارد ایران را به پایگاه اصلی تولید خود در آسیا تبدیل کند. بنابر گزارش تجارت فردا، شرکت مرسدس بنز هم قصد دارد طرح تولید خودروهای سواری خود در ایران را احیا کند. در این طرح قرار است مدل‌های c و e مرسدس بنز در ایران تولید شوند و به کشورهای منطقه صادر شوند.

این شرکت برای این کار قصد دارد ۵۰ درصد سهام شرکت ستاره ایران را بخرد. از سوی دیگر مرسدس بنز می‌خواهد دوباره بخشی از قطعه‌سازان ایرانی را که پیش از تحریم‌ها بخشی از سهام‌شان را در اختیار داشت و سهام فروخته‌شده‌اش در این شرکت‌ها را پس بگیرد. در این بین وضع پژو چندان خوب نیست. ایران‌خودرو سعی دارد فولکس‌واگن را جایگزین پژو کند چرا که مدیران ایران‌خودرو پژو را به دلیل ترک بازار ایران قابل اعتماد نمی‌دانند.
برای دیدن این اینفوگرافی در ابعاد بزرگتراینجاکلیک کنید.

اینفوگرافی:ارشین میرسعیدی

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:اقتصادنیوز

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار