غيراستاندارد بودن 90درصد آسانسورهای دولتی در قزوین
کد خبر: 102053
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
مديركل استاندارد استان اعلام كرد
شاخص : مديركل استاندارد استان قزوين گفت: آسانسور بیش از 90 درصد ادارات و دستگاه هاي دولتی استان قزوین استاندارد نیست.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمودرضا طاهری در نشست شورای استاندارد استان با اعلام اینکه آسانسور بیش از ۹۰ درصد ادارات و دستگاه های دولتی استان قزوین استاندارد نیست، اظهار کرد: این آسانسورها باید تائیدیه استاندارد بگیرند در غیر این صورت جلوی استفاده آنها گرفته می شود.

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان قزوین گفت: نواقص آسانسور ادارات و مکان های عمومی قزوین بیشتر به دلیل نصب آسانسور پس از بهره برداری از ساختمان هاست.

این مسئول با اشاره به رفت و آمد بالای مردم در ادارات، بیمارستان ها و دانشگاه ها تاکید کرد: به منظور پیشگیری از حوادث ناگوار احتمالی، دستگاه‌های اجرایی و ادارات استان باید به سرعت نسبت به رفع عیب فنی آسانسورهای خود اقدام کنند.

طاهری خاطرنشان کرد: سال گذشته نواقص آسانسور ادارات و دستگاه های اجرایی استان شناسایی و در این شورا مقرر شد تا نسبت به رفع آنها اقدام شود اما تنها چهار یا پنج دستگاه نسبت به رفع آن اقدام کردند.

وی در ادامه، استاندارد سازی محصولات دانش بنیان برای رسیدن به تولید انبوه را ضروری دانست و گفت: دفتر استانداردسازی کالاهای دانش بنیان در همین رابطه سال گذشته در پارک علم و فناوری راه اندازی شده و آمادگی برگزاری دوره های آموزشی در زمینه استاندارد برای این شرکت ها وجود دارد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار