فائزه هاشمی: مجلس همراه دولت نباشد برجام بی فایده است
کد خبر: 100947
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸
شاخص : فائزه هاشمي گفت: درصورتي كه مجلسي همراه با دولت نداشته باشيم برجام كمكي به رشد و توسعه ايران نمي كند.

به گزارش شاخص نیوز: فائزه هاشمی عصر سه شنبه در مراسم سخنرانی حمایت از لیست امید حوزه انتخابیه خرم آباد و دوره چگنی در دور دوم انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی افزود: مجلس نهم شورای اسلامی، یک مانع بزرگ برای دولت روحانی است زیرا برخی وزرا به دلیل اقدامات خوب و شجاعانه، توسط نمایندگان برکنار شدند.

اگر قرار است دولت یازدهم پیروز و موفق باشد و در سال ۹۶ نیز، روحانی به عنوان رئیس جمهوری انتخاب شود باید اقدامات مهمی انجام دهد و موفقیت وی در صورتی است که مجلس را همراه با خود داشته باشد.

وی گفت:  حتی نداشتن یک نماینده همسو در مجلس به ضرر اصلاح طلبان است پس باید دست به دست هم داد و تجربه موفق ۹۲ و مرحله اول انتخابات مجلس در ۹۴ را تکرار کرده و از تکرار تجربه ناموفق ۸۴ جلوگیری کنیم.

بنا بر آمار، در مرحله نخست انتخابات مجلس دهم بیش از ۸۰ نامزد اصلاح طلب، کمتر از ۶۰ اصولگرا و ۵۰ نفر مستقل انتخاب شدند و چنانچه موفق به افزایش تعداد اصلاح طلبان شویم، علاوه بر کمک به دولت برای انجام اصلاحات، موانع احتمالی پیش روی آن نخواهد بود.

خرم آبادی ها شانس انتخاب دو نماینده در لیست امید را دارند بنابراین اگر دنبال پیروزی هستیم باید به این لیست رای دهیم.

وی با بیان اینکه انجام هر کاری در مجلس نیاز به رای اکثریت دارد تصریح کرد: بنابراین اگر این مهم را داشته باشیم می توانیم حامی دولت دکتر روحانی باشیم.

فائزه هاشمی ادامه داد که در دور دوم انتخابات مجلس دهم، تک رای دادن معنا ندارد و باید به تمامی اعضای لیست امید رای داد چرا که تک رای به معنای شکست انتخابات است.

اگر قرار است در انتخابات وحدت خود را حفظ کنیم و با اطمینان کامل برنده شویم باید به لیست امید رای دهیم.

در مرحله اول در شهرهای بزرگی همچون تهران، شیراز، یزد و اصفهان اصلاح طلبان با هم یک صدا شدند و در خصوص رای به یک لیست به توافق رسیدند و پیروز شدند.

وی حمله به سفارت عربستان اشتباه و در راستای ایجاد بدبینی بین المللی نسبت به جمهوری اسلامی دانست و گفت: برخی در حال حاضر قصد دارند جهان را علیه دولت تدبیر و امید حساس کنند.

فائزه هاشمی ادامه داد: اگر خواهان رشد و تعالی کشور هستیم باید به قدرت اقتصادی و سیاسی برسیم و ایران باید با منابع مهم اقتصادی که دارد حرف اول را در دنیا بزند.

ایران باید به یک کشور توسعه یافته تبدیل شود که برای این مهم باید دموکراسی، آزادی و حقوق بشر در کشور نهادینه شود.

در شرایط کنونی اگر تلاش کنیم می توانیم با کمک دولت، توسعه را ایجاد کنیم.

انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی در لرستان در ۷۶۹ شعبه و صندوق اخذ رای و سه حوزه انتخابیه خرم آباد و دوره چگنی با ۳۴۳ شعبه ،بروجرد با ۲۳۸ شعبه و دورود و ازنا با ۱۸۸ شعبه برگزار می شود.

از مجموع هفت حوزه انتخابیه این استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی حوزه های انتخابیه الیگودرز، سلسله و دلفان، کوهدشت و رومشکان و پلدختر در هفتم اسفند سال گذشته انتخاب و در سه حوزه دیگر لرستان رقابت بین ۱۰نامزد به دور دوم کشیده شده است.

میانگین مشارکت مردم استان در دور اول انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی ۶۴ درصد بوده است.

این استان دارای ۹ کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی، هفت حوزه انتخابیه و ۱۱ شهرستان است که در این دوره پنج کرسی تعیین تکلیف می شوند.

مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی دهم اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود.

منبع: صراط

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار