فاز اول راه آهن قروین به رشت آغاز به کار کرد
کد خبر: 119476
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸
با حضور مسوولان کشوری و استانی؛
شاخص : با حضور مسوولان کشوری و استانی برای اولین بار قطار قزوین به رشت به طور آزمایشی مسیر ایستگاه قزوین تا کوهین را طی کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فاز اول راه آهن قزوین- رشت در مسیر قزوین به ایستگاه کوهین روز گذشته که حامل محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهور و مسوولان استانی بود برای اولین بار به طور آزمایشی مسیر ایستگاه قزوین تا کوهین را به مسافت ۲۹ کیلومتر طی کرد.

۷۵ کیلومتر از مسیر قطار قزوین به رشت ریل گذاری شده است میزان طول این پروژه برابر ۱۶۴ کیلومتر بوده که از این میزان ۷۰ کیلومتر مختص حوزه قزوین است، شامل ۴۰ کیلومتر دو خطه و هفت ایستگاه است، این مسیر دارای ۱۳ کیلومتر پل و ۲۲ کیلومتر تونل است.

کار احداث خط آهن قزوین- رشت به طول ۱۶۴ کیلومتر از سال ۸۵ شروع شد و تاکنون یک هزارو ۸۷ میلیارد تومان برای ریل سازی و ریل گذاری، احداث ساختمان، پل ها، تونل ها و ابنیه هزینه شده است.

برای تکمیل این پروژه ۷۸ میلیارد تومان نیاز است و با تاکید رییس جمهور قرار است این پروژه تا نیمه اول سال آینده به بهره برداری کامل برسد.

گسترش خدمات مسافری راه‌آهن یک تقاضای اجتماعی است و با اتمام محور قزوین ـ رشت احداث راه‌آهن قزوین‌‌ ـ رشت‌ ـ بندرانزلی‌ ـ‌ آستارا صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار