فاش شدن زن بودن شکسپیر پس از ۴۰۰ سال! + تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 98752
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۸:۰۰
شاخص : گفته می‌شود شکسپیر آن کسی نبوده که ما تصور می‌کردیم و او جنسیتش را با توجه به زمانی که در آن زندگی می‌کرده تغییر داده‌است.

به گزارش شاخص نیوز ، با اینکه ۴۰۰ سال از مرگ ویلیام شکسپیر می‌گذرد، شایعاتی در مورد شخصیت واقعی شکسپیر هنوز پابرجاست. یکی از محققانی که در مورد شکسپیر بسیار تحقیق کرده ادعایی می‌کند که به نوبۀ خود بسیار جالب است.

جان هادسون محقق در کتابش می‌نویسد شکسپیر در اصل خانمی به نام امیلیا باسانو بوده که در لندن زندگی می‌کرده. او در کتابی به نام «خانم سیاه موی شکسپیر» می‌نویسد شکسپیر خانمی بوده که موهای سیاهی داشته و درسال ۱۵۶۹ در خانواده‌ای موسیقی‌دان به دنیا آمده‌است.

فاش شدن زن بودن شکسپیر پس از 400 سال! + تصاویر

فاش شدن زن بودن شکسپیر پس از 400 سال! + تصاویر

خانوادۀ امیلیا برای ملکه الیزابت اول موسیقی می نواخته و او در نوجوانی به لورد چمبرلین که مسئول قسمت تئاتر شهر لندن بود علاقه مند شد. او از همین‌جا اطلاعات لازم را برای نوشتن نمایشنامه‌های منتسب به شکسپیر را کسب کرد.

امیلیا باسانو در سال ۱۶۴۵ فوت می‌کند. او تمام عمرش را در لندن سپری می‌کند و این موضوع یکی از دلایلی است که آقای هادسون معتقد است این خانم با نام شکسپیر کار می‌کرده. خانواده امیلیا اهل ایتالیا بودند و او اینگونه اطلاعتی درمورد ایتالیا را در نمایشنامه‌هایش استفاده می‌کرد.

فاش شدن زن بودن شکسپیر پس از 400 سال! + تصاویر

به گفته این محقق، دلیل اینکه ما در آثار شکسپیر مانند اتللو نام امیلیا و در تاجر ونیزی نام فامیل باسانو را مشاهده می‌کنیم همین است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار