Iranjb.ir

فاصله زیادی تا دستیابی به شرایط مطلوب فرهنگی و اجتماعی داریم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 113312
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸
وزیر کشور:
شاخص : وزیر کشور با اشاره به اینکه فاصله زیادی تا دستیابی به شرایط مطلوب فرهنگی و اجتماعی داریم گفت: مردم برای صیانت از فرهنگ باید با مسوولین همگام شوند.
۲۲۵۴۳۷_۴۵۹

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور در گردهمایی ائمه جمعه و روحانیون استان قزوین که بعدازظهر امروز در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: هیچ کس در کشور به اندازه مقام معظم رهبری در پیشرفت علم، تکنولوژی، قدرت دفاعی و نظامی موثر نبوده است.

وی افزود: با توجه به امنیت و انسجام حاکم در کشور و دفع فتنه‌ها و بهانه‌های هسته‌ای باید دانست دشمن همواره کمین است و تا زمانی ما از اسلام حرف می‌زنیم دشمنی‌ها وجود دارد و نباید به آنان اعتماد کرد اما باید حق خود را براساس حقوق بین المللی گرفت.

وزیر کشور تصریح کرد: نظرات و انتقادات با در نظر گرفتن چارچوب‌ها، به صورت کارشناسی و به دور از دروغ باید مطرح شود.

این مسئول با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی باید مردم محور باشد، گفت: برای موفقیت در اقتصاد مقاومتی نیاز به فرهنگ سازی است و برای این کار باید مردم پای کار بیایند همان گونه که در هشت سال دفاع مقدس مقاومت کردند.

وی ابراز کرد: اقتصاد باید درون‌زا و با در نظر گرفتن ظرفیت‌های داخلی همچون مدیران، امکانات و منابع باشد تا در برابر تکانه‌های بین المللی مقاوم شود که لازمه آن باور عمومی است.

وزیر کشور تشریح کرد: البته برای انجام فعالیت‌ها به سرمایه، تکنولوژی، بازار و مواد اولیه خارجی نیز نیاز داریم اما محوریت درونی‌گرایی و دانش بنیان است.

این مسئول با اشاره به اینکه در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی از شرایط مطلوب فاصله داریم، گفت: مردم برای صیانت از فرهنگ و شرایط اجتماعی خود باید همراه با مسوولین پا به میدان گذاشته و خانواده، مدارس و اجتماع را پایگاه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی قرار دهند.

رحمانی فضلی بیان کرد: گاها با قضاوت‌های غیرمنصفانه در مورد جوانان در خصوص مسائل اجتماعی مواجه هستیم که با توجه به هجمه‌های فرهنگی، قابل مقایسه با سایر کشورها نیست اما باید برای ایجاد جامعه مطلوب تلاش کرد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال خدشه‌دار کردن امنیت ایران اسلامی است، گفت: ایران در میان کشورهای منطقه از امنیت بالایی برخوردار بوده از این را دشمنان و دوستان انقلاب اسلامی می‌دانند.

وزیر کشور ادامه داد: فرامین روشنگرایانه و هدایت‌گر ولایت فقیه با در نظر گرفتن مسائل انقلابی، دینی، تاریخی و تجربی موجب وحدت اجتماعی شده است.

این مسئول در پایان افزود: مردم به عنوان حامیان اصلی نقش مهمی در تجسم عینی و عملی حکومت اسلامی داشته لذا برقراری ارتباط سازند مبتنی بر اخلاق لازمه جامعه اسلامی است.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

پربازدیدترین ها
 • لبخند رضایت شهروندان سختی‌ها را از یادمان می‌برد/ مسوولین وضعیت کارکنان قراردادی و پیمانی را ساماندهی نمایند
 • خانه مطبوعات حمایت ملموسی از اصحاب رسانه ندارد/ چرا از دردهای مردم نمی‌نویسیم؟/ روزنامه‌های مرده ما را زنده کنید!
 • عملکرد دولت در زمینه تحصیل کودکان کار ضعیف است
 • اصلاح بی‌سوادی دغدغه همه دستگاه‌ها باشد
 • دولت توان اجرای برخی پروژه‌های عمرانی را ندارد
 • آغاز رقابت‌های لیگ واترپلوی نوجوانان کشور در قزوین
 • میزان امید به زندگی در شهروندان قزوینی ۲سال بالاتر از میانگین کشوری است
 • راه‌اندازی خانه جوان تا پایان امسال در قزوین
 • مسئولین به سختی پاسخگوی مردم هستند/ ایجاد اشتغال برای جوانان در اولویت باشد
 • بسیاری از آسانسورهای قزوین تأییدیه ایمنی ندارند/ برای پلمپ آسانسورها دستور دادستان نیاز است
 • مشارکت ۷۰ درصدی خیرین استان در مدرسه سازی
 • کسب تندیس برترین مرکز فنی توسط صداوسیمای مرکز قزوین در سیزدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه
 • آخرین اخبار