ایران جانبی

» فتنه امروز ایجاد نارضایتی در بین مردم است/ مسئولان با تکیه بر توان داخلی مشکلات اقتصادی را رفع کنند
کد خبر: 201102
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
وزیر پیشین ارشاد در قزوین:
شاخص : وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد گفت: مسئولین هم باید فقر را علاج کنند چراکه اگر مسئولین درست عمل کنند زمینه سازی برای فتنه کمتر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، سیدمحمد حسینی در مراسم بزرگداشت حماسه ۹دی که امروز در آستان مقدس امامزاده حسین(ع) برگزار شد، با بیان اینکه عزم و اراده ما ادامه مسیر انقلاب است، اظهار کرد: ۹دی روز بصیرت و میثاق با ولایت است و شاهد تجمعات باشکوه در سراسر کشور هستیم.

وی افزود: درس‌های فراوانی در حماسه ۹ دی و آغاز فصل جدید است که نباید فراموش کرد چراکه مسئله شخصی نبوده که بگوییم گذشته‌ها گذشته است بلکه مواجهه با فتنه بوده و بعد از ۸ ماه فتنه‌گری‌ها و التهابات نیز حضور مردم آبی بر آتشی بود که دشمنان برپا کرده بودند.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد گفت: رهبری در اولین سخنرانی خود پس از فتنه۸۸ فرمودند که نباید این روز فراموش شود و باید در تقویم ثبت شود چراکه بینش بالای سیاسی مردم باعث خنثی کردن فتنه‌ها است.

حسینی عنوان کرد: حضور مردم در صحنه پایان حوادث ۸۸ بود و روحیه ولایتمداری ملت در مقاطع مختلف باعث شده که شاهد تداوم انقلاب باشیم، همان طور که در گام دوم مطرح شده نیز ما توانستیم انقلاب را حفظ کنیم در حالی که بسیاری از انقلاب‌ها خیلی زود شکست خوردند اما انقلاب اسلامی از یک رهبری مقتدر و مردم بصیر برخوردار بود و امروز هم باید این پیوند ادامه داشته با شد.

وزیر پیشین ارشاد ادامه داد: مردم اعتراضات و مشکلات به حقی دارند اما نسبت به اصل نظام مشکلی ندارند چراکه می‌دانند اگر دشمن بر کشور مسلط شود چه اتفاقی خواهد افتاد همانگونه که دشمن امروز در عراق و سوریه تلاش می‌کند.

قوه‌ قضاییه منشا امید در جامعه شده است

وی تصریح کرد: اگر اجازه دهیم دشمنان قدرت بگیرند قطعا ما را زمین‌گیر خواهند کرد چراکه نمی‌خواهند ایران ام‌القرای منطقه و ملجاء مردم مظلوم و مستضعف دنیا باشد؛ خوشبختانه بینش بالای سیاسی مردم و مشارکت مردمی در تمامی مقاطع وجود داشته و دشمنان نمی‌توانند به سادگی با چند کار تبلیغاتی نظر مردم را برگردانند.

حسینی عنوان کرد: اگر در مقاطعی مشکلاتی ایجاد می‌شود خود مردم با حضور در صحنه گره‌گشا هستند، اگر مردم در صحنه و حامی نیروهای متعهد باشند بدون شک کارهای بزرگی می‌توان انجام داد.

وزیر پیشین ارشاد بیان کرد: امروز قوه‌ قضاییه منشا امید در جامعه شده و با قاطعیت با تخلفات برخورد می‌کند؛ نظام اسلامی با کسی ملاحظه و رودربایسی ندارد چراکه مصالح کلی نظام مهمتر از مصالح شخصی است.

وی افزود: امروز زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های کشور مهیا است و مسئولین می‌توانند جهشی را ایجاد کنند و به سمت تمدن اسلامی گام برداریم، همان گونه که ما در زمینه دفاعی و نظامی پیشرفت چشمگیری کردیم.

حسینی بیان کرد: امروز فتنه‌گران از راه‌های دیگر وارد می‌شوند و می‌خواهند مردم ما را ناراضی کنند لذا مسئولین باید با جدیت کار کنند یا اینکه راه را برای دلسوزان باز کنند چراکه نظام در خدمت مستضعفین است نه اینکه برآن‌ها فشار وارد شود.

عده‌ای در اغتشاشات اخیر آب به آسیاب دشمن ریختند

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد یادآور شد: در شورش‌های اخیر ۷۷ نفر اطلاعیه دادند و همنوا با منافقین و معاندین در اذهان عمومی تردید و تشکیک ایجاد کردند و گویا می‌خواستند نظام را محاکمه کنند که این حرکت آب به آسیاب دشمن بود.

وی عنوان کرد: در سال ۸۸ به حیثیت و اعتبار ایران اسلامی ضربه زدند اما رهبری با قدرت ایستاند و از حق‌الناس دفاع کردند و خواستند که از قانون تمکین کنند و مردم هم خیلی خوب در صحنه بودند.

حسینی بیان کرد: در زمان پیامبر چهره‌های موجهی بودند که فتنه به پا کرده و به خون خواهی خلیفه حرکت می‌کردند و لذا جامعه دچار کج فهمی و جهل می‌شد؛ فتنه محدود به یک سال نیست و هر زمان ممکن است اتفاق بیفتد و باید آمادگی داشته باشیم و نبرد با فتنه نبرد همیشگی است چراکه دشمنان از ما زخم خورده‌ و آسیب دیدند.

وزیر پیشین ارشاد افزود: در فتنه ۸۸ بحث انتخابات و این دولت و آن دولت نبود بلکه هدف اصل نظام بود چراکه خودشان هم بر آن تاکید داشتند؛ امرور می‌بینیم که برخی رسانه‌های معاند می‌گویند که مهمترین کارها این است که دین به پستوی خانه‌ها برگردد و طبق تفکر رضاخانی آن را محدود کنند.

دشمن می‌خواهد ما از قدرت و توان نظامی دست برداریم

وی بیان کرد: در فتنه ۸۸ دیدیم افرادی که زمانی نخست‌وزیر و رئیس جمهور بودند افکار عمومی را تحریک کردند لذا اگر تفرقه داشته باشیم دشمنان گستاخ می‌شوند و باید از این اتفاقات درس بگیریم و شناخت داشته باشیم.

حسینی گفت: باید بر مسائل روز واقف باشیم و مطالبه کنیم تا زمینه‌ساز فتنه نباشد و مسئولین هم باید فقر را علاج کنند چراکه اگر مسئولین درست عمل کنند زمینه سازی برای فتنه کمتر خواهد شد.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد ابراز کرد: دشمن می‌خواهد ما از قدرت و توان نظامی دست برداریم و کاری به مسائل منطقه نداشته باشیم و می‌خواهند ما را محدود کنند لذا باید مراقب باشیم و درست استدلال کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: در برجام ثابت شد که غربی‌ها به فکر ما نیستند و دل بستن به آن‌ها پایه و اساس ندارد لذا باید محکم روی پای خود بایستیم و قطعا راه خروج از مشکلات وجود دارد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار