فتنه تروریست در عراق و سوریه حاصل نقشه مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 106693
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۹
بیانیه شهروندان قزوینی در پایان راهپیمایی روز قدس
شاخص : شهروندان قزوینی در این بیانیه از آحاد حکومت اسلامی خواستند که با حفظ وحدت و انسجام اسلامی جلوی اقدامات وحشیانه صهیونیست‌ها را بگیرند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، سی و هشتمین راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان سال ۹۵ با حضور گسترده مردم روزه‌دار قزوین همزمان با ۱۰۰نقطه دیگر در سراسر استان برگزار شد.

شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل از شعارهایی بود که در آغاز راهپیمایی بیشتر شنیده شد.

در پایان این راهپیمایی، مردم روزه‌دار قزوین با صدور قطعنامه‌ای اقدامات رژیم منحوس اسرائیل را محکوم کردند.

در بخشی از این قطعنامه‌ آمده است: اینک ما ملت روزه‌دار ایران اسلامی با شرکت در راهپیمایی سراسری دشمن‌شکن روز جهانی قدس که تجلی‌گاه مکتب مقاومت و نه گفتن به شیطان اکبر و مظهر بیزاری از اسرائیل غاصب و اشغالگر است مواضع خود را با بانگ رسای توحید الله اکبر، خامنه‌ای رهبر اعلام می داریم.

در ادامه این قطعنامه‌ مردم قزوین تاکید کردند: آزادی قدس شریف و مرگ غده سرطانی بنام اسرائیل را آرمان بلند انقلاب اسلامی و راهبرد زمینه‌ساز نهضت امام راحل و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری دانسته و یگانه راه مبارزه با رژیم آدم‌کش و رژیم نامشروع صهیونیستی را گسترش در انتفاضه جغرافیایی فلسطین بویژه در کرانه غربی می‌دانیم.

در ادامه این بیانیه با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس از سوی حضرت امام خمینی(ره)، تصریح شده است: با محکوم کردن جنگ‌های نیابتی و جنایات وحشیانه و تروریستی گروهک‌های سلفی و تکفیری در کشورهای اسلامی و نیز تلاش شیطانی آل صعود در منطقه برای تاثیرگذاری بر جریان مقاومت از طریق فریب و عادی سازی روابط با رژیم اشغال‌گر قدس پشتیبانی خود را از دولت ، ارتش و نیروهای مردمی سوریه و ملت مظلوم فلسطین اعلام می داریم.

در ادامه این بیانیه ضمن محکوم نمودن حمایت‌های استکبار از گروه‌های تکفیری آمده است: فتنه تروریست در عراق و سوریه که حاصل نقشه مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه برای تضعیف محور مقاومت اسلامی و ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمین دانسته و از آحاد حکومت اسلامی میخواهیم که با حفظ وحدت و انسجام اسلامی از امنیت صهیونیستها ضد خشونت و برادر کشی دشمن را غالب و عقیم سازند.

در بخش دیگری از این قطعنامه‌ عنوان شده‌است: جنگ آل‌سعود علیه یمن و کشتار وحشیانه مردم مظلوم و مسلمان این کشور و نیز مشارکت با آل خلیفه در ظلم و جنایت به مردم بحرین و سلب تابعیت از آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور را محکوم نموده و محکوم کردن حجاج ایرانی از انجام واجب الهی را نشانه خباثت و پستی رژیم صهیونیستی دانسته که از کشورهای اسلامی برای مدیریت مناسک حج و امنیت حجاج را ضروری و حتمی می دانیم.

مردم قزوین با هشدار به مسئولان نسبت به نفوذ دشمن در پسابرجام تاکید کردند: تلاش برای راهبردی کردن ارکان نظام را راهبرد دشمن حیله‌گر در عصر پسابرجام دانسته و از همه دستگاه‌ها و نهادها و جریان‌های متعهد و معتقد اسلام می‌خواهیم که با هوشیاری و هوشمندی و نقش آفرینی در عرصه جهاد کبیر به مسئولیتهای خطیر خود در برابرتوسعه نفوذ دشمن عمل نمایند.

در پایان این بیانه ضمن تاکید بر حفظ و تقویت دستاوردها و توانمندی‌های در حوزه صنعت دفاعی، اقتدار موشکی را نماد بازدارندگی و تضمین امنیت ملی و غیرقابل مذاکره دانسته و عنوان کرده‌است: با توجه به بدعهدی‌های آمریکا در برداشتن تحریم‌ها و مانع تراشی‌ها در مسیر تعامل بانک های خارجی با ایران از مسئولین مربوطه به ویژه هیئت نظارت بر برجام انتظار می‌رود تا ضمن مقابله جدی با هرگونه کارشکنی و دقت و مراقبت در زمینه سوء استفاده طرف‌های مقابل از ابهامات سند برجام در راستای حفظ منافع ملت ایران و تحقق فرامین مقام معظم رهبری تلاش نمایند.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار