بیش از ۲میلیون و ۵۰۰هزار نفر مشمول غائب در کشور وجود دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 121337
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۱
رییس اداره صیانت، قضایی و انضباطی کل سپاه پاسداران:
شاخص : رییس اداره کل صیانت قضایی ستاد کل سپاه پاسداران با بیان اینکه فرار از خدمت، بیشترین فراوانی را در جرائم نیروهای مسلح تشکیل می‌دهد، گفت: بیش از ۲میلیون و ۵۰۰هزار نفر مشمول غائب در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سهراب‌علی شمخانی رییس اداره صیانت، قضایی و انضباطی کل سپاه پاسداران در مجمع سالیانه پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح که صبح امروز در سالن شهید حسن پور سپاه ناحیه قزوین برگزار شد، اظهار کرد: سربازان از سرمایه‌های عظیم و مقدس کشور محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه سربازان نیروهای جوان و سرشار از استعداد و تحرک هستند، افزود: باید نگاه خود را نسبت به این سرمایه‌های انسانی و جوان کشور تغییر دهیم و به عنوان یک فرصت به آن‌ها نگاه کنیم.

رییس اداره صیانت، قضایی و انضباطی کل سپاه پاسداران گفت: فرار از خدمت، بیشترین فراوانی را در جرائم نیروهای مسلح تشکیل می‌دهد؛ در قانون آمده است اگر یک نظامی محل خدمت خود را به مدت ۱۵ روز در زمان صلح و ۵ روز در زمان جنگ ترک کند مرتکب جرم شده است.

شمعخانی با اشاره به اینکه نیمی از کارکنان در نیروهای مسلح سربازان هستند، اضافه کرد: بیشترین جرمی که در نیروهای مسلح رخ می‌دهد مربوط به کارکنان وظیفه بوده و این مسئله در میان کارکنان دائمی و رسمی بسیار اندک است.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی از سربازانی که فرار می‌کنند و محکوم نمی‌شوند به این معنی که فرار آن‎‌ها به مراجع قضایی گزارش می‌شود اما در مرحله جستجو این سربازان پیدا نمی‌شوند تا بتوان آنها را به مراجع مربوطه تحویل داد.

بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مشمول غائب در کشور وجود دارد

رییس اداره صیانت، قضایی و انضباطی کل سپاه پاسداران عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مشمول غائب داریم و در سال‌های اخیر آمار مشمولین خدمت سربازی به جهت کاهش رشد جمعیت از یک میلیون نفر به ۴۵۰ هزار نفر در سال رسیده است.

شمعخانی با بیان اینکه در ۱۷ کشور دنیا از جمله ایران سربازی در آن اجباری است، افزود: یکی از سرمایه‌های اصلی نظام ما این است که از جوانان کشور برای ساختار و سازمان نظامی خود استفاده می‌کنیم.

وی ادامه داد: سربازان خدماتی مهم ودر واقع  سخت‌ترین کارهای نیروهای مسلح را انجام می‌دهند در حالی که کم‌ترین هزینه را دریافت می‌کنند و شاهدیم که خانواده‌ها این عزیزان مخارج زیادی را در این دوران متقبل می‌شوند.

رییس اداره صیانت، قضایی و انضباطی کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه روحیات مثبت و منفی جوانی سربازان باید مدیریت شود، گفت: مشکلات سربازان باید شناسایی و نسبت به شرایط آن‌ها شناخت داشته باشیم تا به شرایط مطلوب دست یابیم.

شمعخانی در پایان افزود: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری؛ سربازان آینده سازان کشور هستند و باید آن‌ها را در مسیر درست تربیت کنیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار