فرار یک خرس در ملارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61623
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
شاخص : ماده خرس یک معرکه گیر برای بار دوم طی یک سال گذشته در ملارد از محل نگهداری خود گریخت و توسط ماموران آتش نشانی به مالک خرس تحویل داده شد.
سرویس اجتماعی شاخص-حامد غفاری جاهد، مسئول عملیات سازمان آتش‌نشانی ملارد می‌گوید: هفته گذشته طی تماس تلفنی یکی از شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر رویت خرس در کوچه باغ های ملارد ، تیم امداد و نجات سازمان سریعاً به محل اعزام شده که با بررسی و جستجوی انجام شده مشاهده شد  یک قلاده خرس در محل وجود دارد که قبل از رسیدن آتش نشانان به یک نفر هجوم برده و باعث مصدومیت وی شده بود. آتش نشانان با استفاده از تجهیزات موجود و پس از ۴۰ دقیقه تلاش خرس را مهار کرده و ضمن هماهنگی تلفنی با اداره محیط زیست ، به فردی که ادعای مالکیت خرس را داشت تحویل دادند .

۱۴ مهر ۹۳ نیز این خرس در یکی از باغ های قشلاق ملارد باعث رعب و حشت اهالی شده بود که در تاریخ مذکور نیز آتش نشانان و عوامل محیط زیست در محل حاضر شدند و نکات ایمنی را به مالک گوشزد کردند.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ملارد با توجه به عدم نگهداری اصولی این خرس، ضمن اعلام به عوامل محیط زیست اقدام به مکاتبه با فرمانداری و شهرداری نیز کرده‌اند تا از وقوع حوادث احتمالی بعدی جلوگیری به عمل آید .

 

 

این در حالی است که عزیز عبدل زاد،ه رئیس اداره محیط زیست شهرستانهای شهریار و ملارد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ضمن بی اساس خواندن صدمه رساندن خرس به یکی از اهالی ملارد گفت: این خرس پس از مهار شدن با همکاری آتشنشانی ملارد و اداره محیط زیست در حال حاضر نزد مالکش، آقای درویشی نگهداری می‌شود و مجوز نمایشی که توسط سازمان حفاظت محیط زیست برای اجرای نمایش با این خرس صادر شده بود رو به باطل شدن است. تلاش می‌کنیم به زودی از ایشان برای نگهداری از خرس سلب صلاحیت شده و خرس را طی دو روز آینده به مکانی امن و استاندارد منتقل کنیم.

 خرس این معرکه گیر دو سال پیش به دلیل تخلفات صاحبش توقیف شده و به مدت سه ماه در قفسی نامناسب در کلانتری نگهداری شد. این خرس که وضعیت جسمانیش به دلیل شرایط بد نگهداری رو به وخامت گذاشته بود به باغ وحش ارم منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت. اما سرانجام پس از تمدید مجوز نگهداری به صاحبش بازگردانده شد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:فارس

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار