فرانسه مثل پنیر است! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 81233
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
ترس و وحشت مسلمانان فرانسوي؛
شاخص : ایلما با وجود آن که یک مسلمان مومن و معتقد نیست ولی از نحوه برخورد فرانسه با مسلمانان و کسانی که آیین اسلامی خود را به جا می آورند، متنفر است.

شاخص نیوز: در حالیکه مردم سراسر پاریس شامگاه شنبه در حال سوگواری بودند و هرج و مرج و آشفتگی ناشی از حملات جمعه شب جای خود را به اندوه عمیق داده است در مناطق مسلمان نشین فرانسه حالت تنش و عدم اطمینان وجود دارد.

در این گزارش آمده است در حومه های مسلمان نشین که بسیاری از مهاجران در آن زندگی می کنند و اکنون با یک حمله تروریستی دیگر دست به گریبان شده اند ، مسلمانان از آن بیم دارند که دین و ایمان آنها باردیگر مسئول این حمله شناخته شود.
در منطقه بانلیو درست در خارج از بندر پورت دو لا ویلت، گروه هایی از مهاجران مسلمان از موریتانی که در کنار خیابان بلال تفت می دهند و کباب می پزند نگران وضعیت خود هستند. یکی از آنها که از گفتن نام و سن خود برای حفظ امنیت ابا دارد می گوید وی صدای حمله به ورزشگاه استاد دو فرانس را از پنجره خانه اش شنیده است.
وی گفت :’ پلیس همه جا بود ، من بسیار ترسیده بودم . در خانه را قفل کرده و در داخل خانه ماندم .
بنوشته نیوزویک، وی نیز که مانند اکثر مردم فرانسه از انگیزه های مهاجمان بی خبر بود، گفت :’ من فرانسوی هستم ، من وحشت کردم . ‘
این هفته نامه می نویسد، بانلیو اکنون مثل اکثر مناطق پاریس به طرز وحشتناکی خالی از جمعیت شده و اکثر رستورانها و مغازه ها بسته شده اند.
پسر یکی از مغازه داران که یک مسلمان فرانسوی مراکشی تبار به نام مصطفی لاموز است، می گوید، وی از این حملات متاسف است ولی پس از حملات شارلی ایبدو چنین حملاتی در سراسر فرانسه ادامه دارد.
لاموز ۲۴ ساله همچون مرد موریتانیایی صدای انفجارها در ورزشگاه را شنیده است. هرچند که وی از این بمب گذاری به وحشت افتاده ولی در عین حال از دست فرانسه خشمگین است و می گوید :’ فرانسه مثل پنیر است . پر از سوراخهایی است که هرکس هرگاه دلش بخواهد به آن وارد و خارج می شود. ‘
هاکان ایلماز ۳۲ ساله صاحب یک کباب پزی مجاور با وی هم عقیده است.
وی می گوید : روح و جسم جوانان زیادی در فرانسه از دست رفته است.
اما ایلما با وجود آن که یک مسلمان مومن و معتقد نیست ولی از نحوه برخورد فرانسه با مسلمانان و کسانی که آیین اسلامی خود را به جا می آورند، متنفر است.
وی می گوید:این همان مشکلی است که در آمریکا در مورد سیاهپوستان وجود دارد. دولت فرانسه از مردم یهود و اسرائیلی ها حمایت و به مدارس مذهبی آنها کمک مالی می کند. ولی از مدارس مسلمانان هیچ حمایتی نمی کند بلکه ما خود باید آن را تامین کنیم.
نیوزویک در ادامه می نویسد، وی نماینده برخی از مسلمانانی است که در حومه ها احساس تبعیض و کنار گذاشته شدن از بخش اصلی جامعه می کنند.
خشم ایلماز در ادامه بیشتر می شود ؛ وی می گوید :’ این حملات مایه شرمساری است. ولی فرانسه باعث آن شده است چرا که خود را درگیر سوریه کرده است.
مهدی یک مسلمان دیگر می گوید : در واقع این مسلمانان هستند که بیش از دیگران درد و رنج می کشند. انفجار حملات اسلام ستیزی علیه جامعه ما صورت گرفته است. این سلسله حملات جدید مثل این است که روی آتش بنزین بریزید.

منبع: جام نیوز

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار