فرنگی کاران نوجوان به مقام سوم تورنمنت آذربایجان رسیدند
کد خبر: 100986
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳
شاخص : رقابت هاي كشتي فرنگي نوجوانان جام فدراسيون آذربايجان با كسب عنوان سومي تيم ايران به پایان رسید.

به گزارش شاخص نیوز ، رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان و جوانان جام فدراسیون آذربایجان با برگزاری مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان در شهر باکو آذربایجان آغاز شد.

در پایان رقابت های روز نخست تیم کشتی فرنگی ایران با کسب ۲ مدال طلا، ۳ نقره و ۴ برنز و ۷۱ امتیاز به مقام سوم رسید. تیم های آذربایجان و گرجستان به ترتیب با ۹۲ و ۹۰ امتیاز اول و دوم شدند.

در این رقابت ها محمد مهرابی و نویداله قلی نوسی در اوزان ۴۶ و ۱۰۰ کیلوگرم به مدال طلا رسیدند، محمدمهدی خوشبخت، حسین فروزنده و محمدرضا بادکان در اوزان ۶۶، ۷۶ و ۸۵ کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند و محمد مهدی شعبانی، ابوالفضل زینتی رفاه، بهرام معروف خانی و علی اکبر یوسفی در اوزان ۵۰، ۵۸، ۶۳ و ۱۰۰ کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها  که با حضور تیم های از کشورهای آذربایجان، بلاروس، اوکراین، ازبکستان، قرقیزستان، گرجستان، بلغارستان، روسیه، عراق، ترکیه و قزاقستان برگزار می شود، به شرح زیر است:

در وزن ۴۲ کیلوگرم ایران نماینده ای نداشت.

در وزن ۴۶ کیلوگرم محمد مهرابی با شکست حریفان به دیدار فینال رسید و در این دیدار  نیز مقابل فایل اسکندراف از آذربایجان با نتیجه ۹ بر ۵ به پیروزی رسید و با شایستگی به مدال طلا دست یافت.

در وزن محمد هادی شعبانی در دیدار رده بندی مقابل سهراب ساریف از آذربایجان با نتیجه ۶ بر ۴ به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.
در وزن ۵۴ کیلوگرم حسین جاویدی نماینده کشورمان به عنوانی دست نیافت.

در وزن ۵۸ کیلوگرم بهرام معروف خانی در دیدار رده بندی با نتیجه ۸ بر صفر حبیب بشیراف از آذربایجان را شکست داد و به مدال برنز رسید در همین وزن سیاوش منصور ینگنجه در دیدار رده بندی مقابل اوتار آبولادزه از گرجستان با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم ابوالفضل زینتی رفاه به دیدار رده بندی رسید که در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر یک سارخان کریم اف از آذربایجان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۹ کیلوگرم محمد مهدی خوشبخت با شکست تمام حریفان به دیدار نهایی رسید اما در این دیدار با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب یولوی غنی زاده از آذربایجان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۶ کیلوگرم حسین فروزنده در دیدار فینال با نتیجه ۶ بر یک مقابل لوکا خوتسیشویلی از گرجستان شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.
در وزن ۸۵ کیلوگرم حمیدرضا بادکان در دیدار فینال با نتیجه سه بر سه تهران امین زاده از آذربایجان شد و به مدال نقره سید.

در وزن ۱۰۰ کیلوگرم نویداله قلی نوه با شکست حریفان به دیدار فینال رسید و در این دیدار نیز با نتیجه ۵ بر ۲ از سد صبا تستکسلادزه از گرجستان گذشت و صاحب مدال طلا شد در همین وزن علی اکبر یوسفی در دیدار رده بندی با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد تاریش آبیلوف از آذربایجان گذشت و به مدال برنز رسید.

رقابت های کشتی فرنگی جوانان، فردا (چهارشنبه) و کشتی آزاد نوجوانان و جوانان نیز روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار