فرهنگیان ۱۵ درصد حامیان طرح اکرام ایتام استان را شامل می‌شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 163761
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹:۵۷
مدیرکل کمیته امداد قزوین:
شاخص : مدیرکل کمیته امداد قزوین گفت: طرح اکرام ایتام در استان قزوین با مشارکت 18 هزار و 706 حامی در حال اجراست که 15 درصد حامیان را فرهنگیان تشکیل می دهند.

مجید مومنی مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به فعالیت های کمیته امداد اظهار کرد: طرح های مختلفی در این نهاد اجرا می شود و طرح “اکرام ایتام” یکی از طرح های موفق کمیته امداد امام خمینی (ره) است که به واسطه حضور پرشور مردم از برجستگی های خاصی برخوردار است.

وی ادامه داد: در موفقیت این طرح همین بس که امروز یتیم بدون حامی در استان قزوین نداریم و متوسط میزان دریافتی ایتام از محل کمک حامیان در استان قزوین، بیش از متوسط کشوری است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: در استان قزوین هزار و ۶۸۱ یتیم داریم که از این تعداد، ۶۳۳ یتیم در شهر قزوین سکونت دارند و هفت هزار و ۴۳۰ حامی حمایت از ایتام شهر قزوین را بر عهده دارند.

وی توضیح داد: طرح اکرام ایتام در استان قزوین با مشارکت ۱۸ هزار و ۷۰۶ حامی در حال اجراست که ۱۵ درصد حامیان را فرهنگیان تشکیل می دهند در واقع کسانی که در عرصه علم آموزی در جامعه اثرگذار هستند در زمینه انفاق نیز پیشگام هستند و این امر می تواند الگویی برجسته برای دانش آموزان باشد.

مومنی افزود: استان  قزوین مردمی نیکوکار دارد چراکه علیرغم تنگناهای اقتصادی در جشن نیکوکاری سال ۹۶ میزان کمک های مردمی با رشد ۲۰۳ درصدی به بیش از پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رسید.

وی ادامه داد: تنها در مدارس استان ۵۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی جمع آوری شد و مبالغ جمع آوری شده در هر مدرسه در میان دانش اموزان نیازمند همان مدرسه توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: رسیدگی به ایتام سعادت می خواهد و شما حامیان این سعادت را دارید که در عرصه فرهنگ و انفاق گام های موثر و شایسته ای داشته باشید.

وی یادآورشد: در تلاش هستیم تا با برنامه ریزی های انجام شده و حمایت خیران و اعتبارات کمیته امداد در سال ۹۷ پرونده ایتام را در حوزه مسکن ببندیم یعنی در پایان سال یتیم بدون مسکن نداشته باشیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار