فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل‌های آینده منتقل کنیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 85169
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۲
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری:
شاخص : نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید مهدی طیبی گفت: وظیفه ما حفظ فرهنگ والای ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل های آینده است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، آیت الله علی اسلامی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید مهدی طیبی از شهدای دوران دفاع مقدس در اسفرورین بیان کرد: وظیفه ما در مقابل جانفشانی شهدا، زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنان و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: برگزاری مراسم یادواره کسانی که جان خود را در دفاع از میهن نثار کرده‌اند، در همه فرهنگ ها و کشورها به عنوان یک ارزش انسانی تلقی می‌شود و در فرهنگ اسلامی شهادت بالاترین درجه ایثار است و تجلیل از این ایثارگران و خانواده شهدا تکلیف تک تک ما است.

این مسئول از نوجوانان و جوانان خواست: با مطالعه زندگی نامه شهدا ادامه دهنده راه آنها باشند.

گفتنی است؛ شهید طیبی در هفتم اسفند ماه سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر جزیره مجنون در فهرست مفقودان جنگ ثبت شد و سرانجام در آبان ماه سال‌جاری طی تفحص کمیته‌ جستجوی مفقودان و شهدای گمنام ستاد کل نیروهای مسلح، در جزیره مجنون تفحص و شناسایی شد و پس از ۳۲ سال انتظار آبان ماه امسال بر روی دستان مردم اسفرورین تشییع شده بود.

بخش اسفرورین ۸۶ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که سهم شهر اسفرورین از این تعداد ۲۹ شهید است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار