فصل شیدایی، فصل ناگفته‌ای که مردم تشنه آن بودند
کد خبر: 111661
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۵۵
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین:
شاخص : حجت الاسلام قابل گفت: عشق و علاقه به هنر متعهد، متعالی و انقلابی است که باعث شده فصل شیدایی شاهد استقبال پرشور مردم باشد؛ کار نیک و اعتقادات مردم را نباید با برخی مسائل که موجب تنش‌های سیاسی می‌‍شود زیر سوال برد.

حجت‌الاسلام علی قابل رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین در گفت‌و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه فصل شیدایی منطبق با حقیقت و فطرت انسان است، اظهار کرد: استقبال پرشور از این نمایش نشان می‌دهد مردم با توجه به فطرت خداجویی که دارند علاقه‌مند به آشنایی با چنین مسائلی هستند.

وی افزود: مردم تمام سختی‌ها و کمبود امکانات فضای نمایش را به جان خریدند تا به حس آرامش و تعالی معنوی دست یابند و حتی در شب‌های پایانی شاهد بودیم که مشتاقان فصل شیدایی بر روی خاک‌ها می‌نشستند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ادامه داد:  آیا می‌شود این حضور بی نظیر را به حساب اینکه امکانات یا هزینه زیادی بوده گذاشت؟! فصل شیدایی فصل ناگفته‌ای بود که مردم تشنه آن بودند.

این مسئول با اشاره به اینکه نباید به مسائل فقط نگاه مادی داشت، گفت: دستگاه‌های خدماتی و عمرانی استان در اجرای این حرکت فرهنگی عظیم همکاری داشتند و هنر در این است که با کم‌ترین امکانات بتوان جمعیتی بی‌شمار را از یک برنامه فرهنگی سهیم کرد.

اعتقادات مردم را نباید با تنش‌های سیاسی زیر سوال برد

قابل اذعان داشت:  پارامترها نشان می‌دهد مردم به دنبال حقیقتی بودند که در این نمایش می‌توانستند به آن برسند، وگرنه سالن‌های فراوان با امکانات رفاهی زیادی وجود دارد اما مردم برای هر نمایشی به این اندازه به سالن‌های نمایش و سینما هجوم نمی‌آورند.

وی تصریح کرد: عشق و علاقه به هنر متعهد و متعالی است که باعث شده فصل شیدایی و این اجتماع عظیم اینگونه بدرخشد؛ کار نیک و اعتقادات مردم را نباید با برخی مسائل که موجب تنش‌های سیاسی می‌‍شود زیر سوال برد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ابراز کرد: عوامل این نمایش دست به دست هم دادند تا حقایقی که نیاز جامعه امروز است را برای مردم بازگو کنند و توانستند به خوبی پاسخگوی این نیاز باشند.

قابل بیان کرد: جوانانی که در این نمایش بسیجی‌وار و مهربانانه خدمت می‌کردند، نگاهشان به مقوله فرهنگ همانند نگاه به جنگ البته از نوع جنگ نرم بود که ستودنی است.

کار فرهنگی روحیه و اقدام جهادی و انقلابی می‌خواهد

وی با بیان اینکه باید از کار خوبی همچون فصل شیدایی تقدیر کرد، گفت: اختلاف میان سازمان‌ها باید بین خودشان حل شود و نداشتن اعتبار را باید از کانال‌های مربوطه حل کنند؛ کمبود اعتبار برای همه دستگاه‌ها وجود دارد و مختص به یک اداره و نهاد خاص نیست.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه بسیاری از نیروهای دلسوز فرهنگی بدون هیچ چشم‌داشتی در برگزاری این نمایش فعالیت داشتند، خاطرنشان کرد: فصل شیدایی تنها یک نمایش نبود بلکه در کنار خود دستاوردهای فرهنگی و اخلاقی متعددی داشت که از آن جمله می‌توان به غرفه‌های مختلف دینی، اجتماعی و علمی حاضر در فضای نمایش را نام برد.

قابل در ادامه گفت: لازمه برگزاری برنامه‌های فرهنگی مدیریت با منابع کم است؛ فصل شیدایی در قزوین با روحیه انقلابی و جهادی جوانان این شهر به خوبی برگزار شد.

این مسئول در پایان با اشاره به هجمه‌های اخیر در مورد هزینه‌های برگزاری این نمایش عنوان کرد: عده‌ای هزینه یک میلیاردی را برای اکران فصل شیدایی در قزوین ادعا کرده‌اند، این در حالی است که نمایش فوق فقط با یک سوم مبلغ اعلام شده برگزار شد و توانستند با همین هزینه کم و البته با اقدام و روحیه جهادی و انقلابی،بیش ۱۰۰هزار شهروند را در این مراسم سازماندهی کنند.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار