فرهنگ گردشگری قزوین با مشارکت شهروندان توسعه می‌یابد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96780
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۳۸
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین:
شاخص : رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: مردم قزوین از گذشته به خلق‌وخوی مهمان‌نوازی مشهور بوده‌اند و با توجه به حضور گردشگران خارجی و داخلی در شهر قزوین این انتظار می رود که تعامل خوبی بین مردم و گردشگران وجود داشته باشد.

فاطمه اشدری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین گفتگو با خبرنگار اجتماعی شاخص‌نیوز گفت: قزوین مفتخر به کسب رتبه اول کشور و سوم جهان در ثبت بیشترین آثار تاریخی بوده و با توجه به سابقه تاریخی این شهر می توان با مشارکت شهروندان در حوزه فرهنگی به تحقق توسعه صنعت گردشگری در قزوین نزدیک شد.

وی در ادامه افزود: مردم قزوین از گذشته به خلق‌وخوی مهمان‌نوازی مشهور بوده‌اند و با توجه به حضور گردشگران خارجی و داخلی در شهر قزوین این انتظار می رود که تعامل خوبی بین مردم و گردشگران وجود داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به ضرورت توجه به فرهنگ شهروندی در حوزه گردشگری گفت: می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق در بخش فرهنگی و ارائه آموزش‌های عمومی و تخصصی به قشر مرتبط با گردشگران، زمینه ارتباط مناسب میان شهروندان و گردشگران را فراهم کرد.

اشدری با اعلام نقش مهم آموزش و پرورش در ارتقاء فرهنگ شهروندی گفت: با تبیین نقش و اهمیت گردشگری و افزایش آگاهی‌های مردم می توان آنان را در کنار استفاده از جاذبه های گردشگری نسبت به صیانت از این جاذبه ها به ویژه رفتار صحیح با گردشگر آموزش داد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار