فروردین ماه کرایه تاکسی‌های قزوین افزایش نخواهد یافت/ احتمال افزایش ۱۵ درصدی کرایه‌ها در سال ۹۴ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55368
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۴:۴۱
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین:
شاخص : مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین با اشاره به افزایش 22 درصدی کرایه تاکسی‌ها در سال گذشته گفت: در سال جاری احتمال افزاش کرایه‌ تاکسی‌ها تا سقف 15 درصد وجود دارد.

مصطفی کاشی‌پزها در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره برنامه افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها در سال ۹۴ اظهار کرد: افزایش قیمت تاکسی‌ها تا پایان فروردین ماه تحقق نخواهد یافت.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین احتمال افزایش کرایه‌ها را در سال جاری  به طور میانگین ۱۵ درصد اعلام کرد گفت: این درحالی است که این افزایش در سال گذشته ۲۲ درصد بوده است.

وی تصریح کرد: جلسه‌ای برای افزایش کرایه‌ها در فروردین ماه نخواهیم داشت و به احتمال زیاد در اردیبهشت ماه این افزایش قیمت را شاهد خواهیم بود و این زمانی اعمال می‌شود که قیمت سوخت نیز افزایش پیدا کند.

کاشی‌پزها با اشاره به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اذعان داشت: در این رابطه تابع سیاست‌های کلی نظام هستیم و اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در حال حاضر تاکسی ای اف سون (EF Seven) را برای نوسازی ناوگان قرار داده است که از نظر ما این تاکسی مناسب فعالیت در شغل تاکسیرانی نیست چراکه خودرویی بسیار پرهزینه است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین افزود: با این حساب استقبال بسیار کمی از این کار از سوی مردم انجام شده است.

این مسئول تصریح کرد: اگر چنانچه شرکت‌های خودروساز و ایران خودرو بخواهند به این منوال پیش بروند من احساسم این است که نه تنها شهر قزوین بلکه شهرهای دیگر نیز استقبالی از نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی نخواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما خودروی تیبا را برای نوسازی ناوگان پیشنهاد داده‌ایم که ایران خودرو و پلیس راهور استقبالی از این پیشنهاد نکردند.

کاشی‌پزها با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۴۷۰ تاکسی فعال در سطح استان در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: از این تعداد چیزی حدود ۷۰۰ خط درون شهری و ۷۵۵ خط  نیز برون‌شهری می‌باشد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین اعلام کرد: در سال گذشته ۱۳ تاکسی نوسازی شده است.

وی در پایان اضافه کرد: کلیه خودرو و تاکسی‌های ماقبل سال ۸۴ نیاز به نوسازی ناوگان داشته و تعویض می‌شوند و تفاوتی ندارد که از چه نوع تاکسی باشد؛ همه تاکسی‌هایی که در سطح شهر فعالیت می‌کنند اگر عمرشان بالای ۱۰ سال باشد مشمول قانون نوسازی می‌شوند.

انتهای پیام/۸۰۰/ت۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار