فروشگاه شبرنگ اتومبیل طعمه حریق شد+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 153526
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۱۸
در قزوین؛
شاخص : معاون عمليات سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين گفت: با تلاش و سرعت عمل آتش نشانان، آتش سوزي فروشگاه شبرنگ اتومبیل در خیابان فلسطین قزوین اطفاء شد.

قدیر موسی خانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار شاخص، اظهار کرد: در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی قزوین در ساعت ۷ و ۲۰ دقیقه صبح روز جمعه ۲۴ آذر ماه سال ۱۳۹۶ ، از مشاهده دود و آتش‌سوزی در فروشگاه شبرنگ اتومبیل واقع در خیابان فلسطین قزوین خبر داده شد که ستاد فرماندهی این سازمان با توجه به قابل اشتعال بودن این موارد بلافاصله تعداد ۳ دستگاه خودوری عملیاتی از ایستگاه‌های شماره ۲ شهید بابایی و یک باغ دبیر را به محل حادثه رهسپار کرد.

وی با اشاره به حضور به موقع آتش نشانان در محل حادثه افزود : در جریان این حادثه  یک باب مغازه فروش شبرنگ اتومبیل به علل نامشخصی طعمه حریق شده بود که آتش نشانان بلافاصله پس از رسیدن به محل در اولین قدم با قطع جریان برق و گاز نسبت به ایمن سازی صحنه حادثه اقدام کرده و در ادامه پس از باز کردن درب ورودی مغازه و شناسایی کانون حریق با استفاده از دستگاه تنفسی و تجهیزات ویژه آتش نشانی در کمترین زمان ممکن نسبت خاموش کردن شعله های آتش اقدام و از سرایت حریق به قسمتهای دیگر مغازه جلوگیری کردند.

وی ادامه داد: حضور به موقع آتش نشانان موجب شد تا با وجود مقادیری از مواد پلاستیکی و قابل اشتعال داخل مغازه، حریق در همان لحظات اولیه اطفاء شود و از گسترش حریق و سرایت شعله های آتش به سایر قسمت‌ها و بروز خسارات بیشتر جلوگیری بعمل آید.

موسی خانی در خاتمه با اشاره به اینکه در این حادثه به هیچ کس آسیبی نرسید افزود: آتش نشانان پس از تخلیه دود و ایمن سازی کامل محل نسبت به تحویل مغازه به مالک اقدام و به ماموریت خود پایان دادند.

گفتنی است؛ علت وقوع این آتش سوزی از سوی کارشناسان واحد علت یابی سازمان آتش نشانی قزوین در دست بررسی می باشد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار