فروش آب معدنی 60 هزار تومانی در پایتخت
کد خبر: 108985
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۴۶
شاخص : یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: آب معدنی با برند های مشهور جهان در فروشگاه های تهران چند ده هزار تومان به فروش می رسد.

به گزارش شاخص نیوز؛ حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم شورای اسلامی اظهار کرد:‌ با وجود کیفیت مناسب آب معدنی داخلی فروش برخی از برندهای خاص و مشهور جهانی آب معدنی آن هم با رنج قیمتی بین ۳۰ تا ۶۰ هزار تومان در فروشگاه‌های شمال تهران به چشم می خورد.
 وی ادامه داد :‌در سال های گذشته ایران یکی از صادر کنندگان بزرگ آب معدنی به کشورهای عربی و همجوار بود ولی به دلیل عدم ثبت برند ایران در بازار جهانی بازهم این بازار بزرگ به دست دیگر کشورهای رقیب افتاد.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به لزوم توجه بیشتر در واردات آب های معدنی افزود : واردات آب به دلیل حجم زیادی که دارد نیازمند هزینه بیشتری است، بنابراین باید با افزایش تعرفه ها از واردات کالاهایی مانند آب معدنی جلوگیری شده و با برند سازی و ارتقای کیفیت بسته بندی ، قدرت رقابت تولیدکنندگان بازار داخلی را توسعه دهیم .

گرمابی درپایان گفت :‌ نظارت و برخورد شدید با واردکنندگان آب های معدنی ،‌ ارتقای بسته بندی های داخلی ،‌ افزایش تعرفه های وارداتی ،‌ فرهنگ سازی و آگاه سازی اذهان عمومی می تواند در گرایش مردم به محصولات داخلی موثر باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار