فروش بلیت پروازهای عتبات به مناسبت اربعین از شنبه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 79590
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۵
شاخص : دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از آغاز فروش بلیت های هواپیما به عتبات عالیات به مناسبت اربعین از روز شنبه 16 آبان خبرداد.

به گزارش پایگاه شاخص، مقصود اسعدی سامانی با اشاره به آغاز فروش بلیت پروازهای نجف و بغداد از ساعت ۸ صبح فردا شبنه ۱۶ آبان گفت: به دلیل جلوگیری از سوء استفاده برخی آژانس های هواپیمایی در فروش بلیت پروازهای نجف و بغداد با نرخ های گران که سال های گذشته شاهد آن بودیم، امسال با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری برای سفر به عتبات عالیات به مناسبت اربعین، نرخ های ثابت در نظر گرفته شده است.

وی با یادآوری اینکه نرخ بلیت هواپیما در مسیر تهران- نجف- تهران ۹۵۰ هزار تومان٬ تهران-بغداد-تهران ۸۵۰ هزار تومان، مشهد- نجف- مشهد یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و مشهد-بغداد- مشهد نیز یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است اظهار کرد: نرخ بلیت پروازهای عتباب از سایر فرودگاه ها از جمله اصفهان و تبریز به نجف نیز با نرخ ۹۵۰ هزار تومان خواهد بود.
به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپمایی نرخ های مصوب به مقاصد پروازی عتبات عالیات فقط مربوط به بازده زمانی ۵ تا ۱۸ آذر است و در صورت مشاهده فروش بلیت بیش از نرخ های مصوب با متخلفان برخورد می شود.
وی همچنین با تاکید بر اینکه هیچ ایرلاینی مجاز نیست بلیت مسیرهای پروازی به عتبات را در بازه زمانی ۵ تا ۱۸ آذر به صورت چارتر عرضه کند گفت: تمام بلیت های این مسیر باید به صورت سیستمی به متقاضیان فروخته شود.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی یادآور شد: نرخ های مصوب برای مسیرهای پروازی عتبات مربوط به کلاس پروازی اکونومی است و کلاس های پروازی درجه یک (first class) و کلاش تجاری (business class) مشمول این قیمت گذاری نمی شوند بلکه به دلیل ارائه خدمات بیشتر در این کلاس های پروازی نرخ بلیت آنها نیز بیش از نرخ های مصوب است.
بر اساس گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به صورت هفتگی ۸۶ پرواز برنامه ای به مقصد نجف و ۵۵ پرواز برنامه ای به بغداد از کشورمان انجام می شود که به مناسبت اربعین، شرکت های هواپیمایی درخواست انجام پروازهای فوق العاده خود را به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه داده اند.
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار