فروش دارو در عطاری‌های قزوین ممنوع است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 72313
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵
کارشناس دارویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین:
شاخص : کارشناس دارویی حوزه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: ارائه دارو توسط عطاری ها تخلف محسوب مي‌شود و اين مراكز تحت هیچ عنوانی حق فروش دارو به مردم را ندارند.

دکتر هادی مهرگان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از ممنوع بودن فروش دارو در عطاری‌ها خبر داد و اظهار کرد: عطاری ها تحت هیچ عنوانی حق فروش دارو به مردم را ندارند.

کارشناس دارویی حوزه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به اینکه برای ارتقاء سلامت مردم، این حوزه بازدیدهای نظارتی از عطاری ها را در دستور کار خود قرار داده و در حال اجرا کردن آن است، گفت: عطاری‌ها فقط مجاز به ارائه گیاهان دارویی هستند و ارائه دارو توسط عطاری ها تخلف محسوب می‌شود.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه عطاری فروشگاهی است که می‌تواند گیاهان دارویی موثر و بی‌خطر را عرضه کند، تاکید کرد: در صورت مشاهد فروش دارو از سوی عطاری‌ها به مردم با این موضوع برخورد جدی خواهد شد.

مهرگان اعلام کرد: شماره تلفن ۳۳۶۷۳۲۱۳ برای مطلع شدن از داروخانه های عرضه کننده داروهای کمیاب و مطرح کردن هر گونه شکایت از داروخانه‌ها شامل اشتباه دارو دادن، ندادن توضیح لازم درباره چگونگی مصرف دارو به بیمار، گران فروشی، برخورد نامناسب در نظر گرفته شده است.

وی از شهروندان خواست از تهیه دارو در مکان هایی نظیر عطاری ها خودداری کرده و از مراکز مجاز برای تهیه دارو اقدام کنند و در صورت مشاهد تخلف، با سامانه ۱۴۹۰ تماس بگیرند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار