برخی مسئولان دچار توهمات غرب‌گرایانه شده‌اند
کد خبر: 100435
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۲۵
مدیرحوزه علمیه قزوین:
شاخص : مدیر حوزه علمیه قزوین با بیان اینکه برخی از مسئولان دچار توهمات غرب‌گرایانه شده‌اند گفت: برخی می‌خواهند فرهنگ فاسد کشورهای غربی و اروپایی را در قالب برنامه‌های فرهنگی بزک کنند و به خورد جامعه دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی عباسی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه مبنای فکری مسئولان در برگزاری کنسرت‌ها مبنایی غیر دینی است، اظهار کرد: ما در جامعه‌ای اسلامی زندگی می‌کنیم که ادعای شیعه‌گری داریم پس باید برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی را بر مبنای اصول دینی تنظیم نماییم.

وی افزود: اختلاط زن و مرد، عدم رعایت حجاب و گاها کشف حجاب در کنسرت‌ها با کدام یک از آموزه‌های دینی سازگاری دارد؟ کدام آیه قرآن کریم این اعمال را تفسیر می‌کند؟! کدام‌یک از معصومین(ع) چنین سیره‌ای داشته‌اند؟!

مدیر حوزه علمیه قزوین با بیان اینکه برخی از مسئولان دچار توهمات غرب گرایانه شده‌اند گفت: برخی می‌خواهند فرهنگ فاسد کشورهای غربی و اروپایی را در قالب برنامه‌های فرهنگی بزک کنند و به خورد جامعه دهند.

این مسئول در ادامه افزود: توجیه می‌کنند که جوانان باید تخلیه روحی شوند اما تخلیه روحی به چه قیمتی است به قیمت ترویج فساد و انحراف و دور شدن جوانان از انسانیت و تفکر انسانی؟ آیا جوانانمان را اینگونه می‌خواهیم جذب کنیم؟ این تفکرات غیر دینی باید اصلاح شود.

کنسرت توجیه عقلانی و شرعی ندارد

عباسی با اشاره به آسیب‌شناسی کنسرت‌ها اذعان داشت: اگر در زندگی جوانان ما روی کنسرت خط قرمزی کشیده شود هیچ خللی به وجود نخواهد آمد چرا که هیچ فایده‌ای برای آن‌ها ندارد.

وی ادامه داد: در هیچ کدام از  آموزه‌های دینی ما این نیست که بخواهند به این نحو مردم را شاد کنند، هیچ‌گاه از راه شیطانی نشاط به دست نمی‌آید چرا که این شادابی نیست این ابتذال و فساد است.

مدیر حوزه علمیه قزوین با بیان اینکه کنسرت توجیه عقلانی و شرعی ندارد، تصریح کرد: افرادی که این کار را انجام می‌دهند از مسیر عقلانی و راه سلیمی که اسلام برای ما قرار داده خارج و دچار یک جنون فکری و اجتماعی غیراخلاقی شده‌اند لذا طبق مستندات دینی می‌توان پاسخ توجیهشان را داد.

این مسئول با اشاره به امربه معروف و نهی از منکر به عنوان راهکاری مناسب، توصیه کرد: در کشوری با حکومت اسلامی که می‌خواهیم زمینه حکومت عدل الهی امام زمان(عج) برقرار شود، نباید خودمان با دست خودمان دل امام زمانمان را خون کنیم.

فروپاشی بنیان خانواده زیر سایه فرهنگ غربی

وی تاکید کرد: افسردگی مردم قزوین شایعه‌ای بیش نیست چراکه تاکنون نظرسنجی میدانی به صورت کامل برای این مسئله ارائه نشده، بر فرض اگر افسردگی هم وجود داشته باشد آیا راه برطرف کردن آن کنسرت به شکل مبتذل است؟!

مدیر حوزه علمیه قزوین عنوان کرد: برنامه‌هایی با زمینه فرهنگی غربی مانند کنسرت، اختلافات خانوادگی و برهم خوردن حریم‌های اجتماعی را به وجود می‌آورد که خود منشا افسردگی است.

عباسی در پایان ابراز کرد: اعلام اعتراض اقشار مختلف جامعه و دلسوزان دینی و رسیدگی مسئولان فرهنگی دلسوز و متعهد می‌تواند راه گشای این معضلات اجتماعی باشد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار