فریاد بی صدای مردم سیستان در نماز جمعه +تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66047
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۴۴
شاخص : نماز جمعه 23 مرداد ماه زابل حال و هوای دیگر داشت، انگار مردم آماده بودند تا بی صدا فریاد بزنند سیستان را دریابید.
به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، بی تردید ایجاد رفاه،عدالت،امنیت و آسایش برای مردم از مهمترین وظایف مسئولان استانی و کشوری است اما منطقه سیستان سالهاست که با معضل گرد و خاک دست به گریبان است، بی توجهی به این مشکل سالهاست مردم مظلوم این خطه را آزار می دهد شرایط بحرانی سیستان در سالهای اخیر باعث شده مردم عطای زندگی در این منطقه را به لقایش ببخشند و عزم سفر کنند سفری به ناکجا آباد، فقط بروند جایی که بشود یک روز، فقط یک روز، یک نفس درست و حسابی بکشند.

گردوغبار چند ماهه سیستان اکنون فراتر از یک مسئله منطقه‌ای به مسئله ملی تبدیل شده ریزگردهایی که اخیراً بیش از ۷۰۰ نفر را راهی بیمارستان ها کرد اکنون به‌عنوان یک مطالبه مردمی پیگیری می‌شود موید این ادعا حضور مردم زابل با ماسک در نماز جمعه این هفته است.

IMG_6777

مردم سیستان که سالهاست با هجوم بی رحمانه ریزگردها دست و پنجه نرم می کنند به همت بسیج دانشجویی و دست در دست هم با ماسک در نماز عبادی، سیاسی جمعه این هفته حاضر شدند تا بار دیگر از مظلومیت دیاری بگویند که دیگر چشم مسئولین فلاکت مردم منطقه را نمی بیند.
در حالی معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور  از ورود آب به تالاب هامون سخن می گوید که مردم سیستان در هفته گذشته زیر هجوم ریز گرد ها حتی خورشید را هم ندیده بودند.

IMG_6731
.

تصاویری تلویزیونی صدا و سیما در روزهای اخیر گویای وضعیت بحرانی سیستان بود، وضعیتی که مسئولین محیط زیست با ورود سیلابی جزئی به تالاب هامون سعی می کنند در لابه لای تبلیغات پر زرق و برق خود مخفی کنند.

IMG_6749

با ورود میزان اندک آبی که در روهالی اخیر بیشتر از مقدارش رسانه ای شد و اندکی در میزان جلوگیری از ریزگردها اثر داشت مشخص شد چاره ریزگردهای سیستان پرآبی هامون است جان گرفتن دریاچه ای که پیگیری حق آبه تالاب هامون را می طلبد و چاره آن در دستان مردان دیپلماسی لبخند است آنهایی که گاهی به جای لبخند لازم است اخم بکنند.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:دانا

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “فریاد بی صدای مردم سیستان در نماز جمعه +تصاویر”

  1. اميران گفت:

    خانم ابتکار اگر یک باد تند در تهران بوزد و کاکل دختران بزک کرده را برهم زند همه مسئولین دولتی فریاد وا ملتا سرمیدهند وبه سازمان هواشناسی توبیخ نامه میدهند که چرا قبلا پبش بینی نکردی تا این عروسکان خیمه شب بازی قبل از ورود به خیابانهای تهران موهای خود را ژل بزنده تاباد انها را پریشان نکند .اما اگر بقیه مملکت را باد ببرد شما را خواب برده تا کی میخواهید عوام فریبی و سیاسی کاری کنید یا شاید مانند بقیه مشکلات دبگر مملکت منتطرید توافق نامه ژنو حل کننده انها باشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار