فساد در نظام اداری موجب تولید ناامنی می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 159124
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۲:۰۳
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین:
شاخص : معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت:برخی جریانات به دنبال ناامنی هستند و همچنین ایجاد فساد در نهادهای اداری مولد ناامنی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علیرضا آشناگر معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین صبح امروز در پانزدهمین همایش کلانتری‌ها و پاسگاه‌های استان قزوین که در مقر فرماندهی استان قزوین برگزار شد، با اشاره به تلاش نیروی انتظامی برای تامین امنیت در سال جاری اظهار کرد: تامین امنیت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا موجب شد که انتخابات پرشوری با حضور حماسی مردم داشته باشیم.

وی افزود: در ماه‌های اخیر شاهد اعتراضات  مردمی در برخی از استان‌ها بودیم که موجب موج سواری دشمنان بر این تجمعات شد اما خوشبختانه نیروی انتظامی با عقلانیت و درایت توانست با این موضوع برخورد کند.

این مسئول با اشاره به حادثه خیابان پاسداران بیان کرد: این موضوع هم با درایت و عقلانیت نیروی انتظامی کنترل شد که البته در جریان این حادثه سه تن از جوانان ما به شهادت رسیدند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار بیان کرد: در همه جوامع بشری کلمه پلیس مترادف با نظم، آسایش و ملجا آرامش است.

آشناگر تصریح کرد:کارکردهای سازمان پلیس از زمان تاسیس تاکنون متناسب با تنوع و پیچیدگی‌های امنیتی تغییر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: با تنوع جرائم، پلیس به یک سازمان تخصصی تبدیل شد که هدف آن مبارزه با تبهکاران و مقابله با اخلالگران امنیت عمومی و پیشگیری از وقوع جرم است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین بیان کرد: از زمانی که پلیس در راستای انجام خدمات وارد پروسه مشارکت با مردم شد نیز نگاه این سازمان به آسیب‌های اجتماعی و امنیتی به رویکردی فرهنگی تغییر یافت.

آشناگر با اشاره به امنیت به عنوان یک پدیده چند وجهی گفت: مقابله با ناامنی نیازمند اقدامات چندوجهی است که پلیس یک سوی آن قرار دارد.

وی تصریح کرد: برخی جریانات به دنبال ناامنی هستند و همچنین ایجاد فساد در نهادهای اداری مولد ناامنی خواهد شد.

وی بیان کرد: گاهی برخی ناامنی‌ها به جریانات خارجی باز می‌گردد چراکه دیدیم پدیده‌ای مثل داعش منطقه خاورمیانه را ملتهب وکشورهای مختلف را ناامن کرد.

این مسوول با اشاره به خدمات چشمگیر نیروی انتظامی در راستای کاهش سرقت و جرائم گفت: نیروی انتظامی از نظر ساختار امنیتی نیازمند تشکیلاتی در این راستا است که امیدواریم با مشارکت خیرین این موضوع حل شود.

وی بیان کرد: روسای کلانتری باید در مناطق استحفاظی و قلمروی حفاظتی پر حاشیه شهر مسائل امنیتی خود را رصد و اطلاعات لازم را در اختیار فرمانداران و فرماندهان انتظامی قرار دهند.

آشناگر تصریح کرد: همچنین روسای کلانتری‌ها باید اراذل، اوباش و افرادی که ممکن است مورد سوءاستفاده دشمن قرار گیرند را به طور مستمر رصد و کنترل کنند.

معاون امنیتی و سیاسی استاندار افزود: باید آموزش‌های لازم به شهروندان در فضای سایبری و مجازی صورت گیرد تا شاهد کاهش جرائم در این حوزه باشیم.

وی در انتها گفت: وضعیت کارگری، حضور اتباع خارجی، مشکلات اقتصادی و موقعیت مواصلاتی استان قزوین می‌توانند دغدغه‌هایی را ایجاد کنند که امیدواریم با این تعهدات شاهد امنیت پایدار در استان باشیم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار