برخورد قاطعانه با زمین‌خواری و ساخت و سازهای غیر مجاز
کد خبر: 111085
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۵:۳۶
استاندار قزوین در نشست خبری عنوان کرد
شاخص : استاندار قزوین گفت:دولت در سطح کلان و استان اگر در هر دستگاهی انحرافی مشاهد کند، قاطعانه و بدون تعارف با آن برخورد خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت در سالن جلسات استانداری برگزار شد در پاسخ به سوالی درباره تخلفات مربوط به اراضی هفت سنگان مبنی بر اینکه «چرا استاندار و رییس کمیسیون اصل نود نامه‌ای را جهت لغو مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی کشور در خصوص این اراضی نوشته‌اند؟»، اظهار کرد: استاندار موظف به اجرای قانون و نماینده مردم هم در قبال آن‌ها مسئول است بنابراین من در برابر حقوق شهروندی حتی یک نفر هم باید پاسخگو باشم.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی بر اساس نظر افراد خاص تصمیم نمی‌گیرد بلکه قانون حرف اول و آخر را می‌‎زند لذا همه شهروندان جمهوری اسلامی باید در پناه قانون آرامش داشته و به حقوقشان برسند.

استاندار قزوین با بیان اینکه مسئله هفت سنگان در اوایل روزهای ورود من به استان رسانه‌ای شد، ادامه داد: در هفته دوم کاری‌ام همه اسناد، مدارک و سوابق را از گذشته تا کنون استخراج کردیم و به اسنادی برخوردیم که حتی مسئولین و مدیران دستگاه‌ها از وجود آن‌ در آرشیو نهاد خود بی اطلاع بودند.

موضوع هفت سنگان را بعد از هفته دولت بررسی خواهیم کرد

این مسئول با اشاره به اینکه تمایلی برای ورود به این مسئله در هفته دولت ندارد، گفت: وقتی مسئله رسانه‌ای و حساسیت اجتماعی ایجاد شد به مدارک بیشتری در این زمینه برای بررسی نیازمند شدیم و در این مسیر برخی اشکالات جزیی هم دیده شد که البته مشکل و تغییرات خاصی در این پرونده ایجاد نمی‌کند.

همتی افزود: کارگروهی تشکیل و مجددا اسناد و مدارک همه دستگاه‌های ناظر و کسانی که در این مسئله حضور داشته‌اند را مورد بررسی قرار می‌دهیم و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) که صاحب این ملک بوده و در مزایده به فروش گذاشته است را فراخوان کردیم تا مدارک خود را بیاورند؛ حدود ۹۰ نفر در این مسیر درگیرند و نامه‌ای را برای من نوشته‌اند که اگر منتشر شود بسیاری از موضوعات شفاف خواهد شد.

وی تاکید کرد: موضوع هفت سنگان را بعد از هفته دولت بررسی خواهیم کرد و هیچ چیزی بالاتر از قانون نخواهیم داشت لذا اگر با مشکلی مواجه شویم اجرای قانون را قاطعانه پیگیری و اگر لازم باشد این مدارک را در اختیار رسانه‌ها می‌گذاریم.

استاندار قزوین اذعان داشت: می‌بینم که برخی از رسانه‌ها درمورد زمین خواری هفت سنگان مصاحبه انجام می‌دهند باید بگوییم مگر شما حتی یک برگ اسناد و مدارک در اختیار دارید که اظهار نظر می‌کنید؟!

مسئله حقوق‌های نجومی موجب احیاء سیستم حقوق و دست مزد شد

این مسئول در ادامه در پاسخ به انتقاد در مورد اظهارات وی در خصوص اینکه مسائل استان نباید در کف خیابان و فضای مجازی حل ‌شود، گفت: طرح مسئله حق رسانه‌ها اما قضاوت و تصمیم گیری کار دستگاه‌های مربوطه است تا شفاف سازی شود، در بحث انتشار حقوق‌های نجومی رسانه‌ها هم نقش مثبت و هم نقش منفی داشتند چراکه باید مراقب سوء استفاده‌ها برای تخریب نظام بود.

همتی با اشاره به اینکه در نظام پرداخت رویه غلطی شکل گرفته بود، افزود: قوای مختلف می‌گفتند ما خودمان باید در خصوص دستمزدها تصمیم بگیریم در حالی که خزانه کشور یکی است و بسیاری از سازمان‌ها خود را مستقل و بدون ارتباط با دولت می‌دانستند.

با زمین‌خواری و ساخت و سازهای غیر مجاز قاطعانه برخورد می‌شود

وی ادامه داد: در هیچ کشوری اینگونه نیست و یک نظام استخدام و پرداخت باید مرکز کنترل کشور باشد اما مسئله حقوق‌های نجومی موجب شد تا سیستم حقوق و دستمزد دوباره احیاء و حاکم شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: دولت در سطح کلان و در سطح استانی اگر در هر دستگاه انحرافی مخصوصا زمین‌خواری و ساخت و سازهای غیر مجاز مشاهد کند قاطعانه و بدون تعارف برخورد خواهد کرد و این اطمینان را به مردم می‌دهد.

وعده ۲۰ هزار شغل در استان بر اساس روحیه ریسک پذیری‌ام است

این مسئول در جواب اینکه چرا قول تامین ۲۰ هزار شغل در استان تحقق نیافته است، بیان کرد: من اهدف بزرگ را در نظر می‌گیرم  و همه مدیران باید در این راه تلاش کنند؛ عده‌ای رقم ۵ هزار شغل را اعلام کنم اما من معتقدم باید هدف بزرگ را در نظر بگیریم تا همه برای رسیدن به آن بسیج شوند اگر هم به این هدف نرسیدیم مگر اتفاق بدی خواهد افتاد؟

همتی با بیان اینکه در زمینه صادرات استان برای رسیدن به نقطه مطلوب تلاش می‌شود، افزود: با توجه به روحیه ریسک پذیری که دارم اهداف را بر این اساس انتخاب می‌کنم تا خودم و کارکنانم برای رسیدن به هدف‌های بزرگ تلاش کنیم.

اگر مدیری با اهداف و سیاست‌های دولت هماهنگ نباشد، تغییر امری طبیعی خواهد بود

وی در خصوص سوالی در مورد نتیجه اخطار به چند مدیر که در شورای اداری مطرح شده بود، گفت: گلایه من از مدیران بر مبنای عدم انجام هدف‌های بزرگ است، اگر مدیران را با مدیران استانهای دیگر بسنجیم عموما مدیران موفقی داریم.

استاندار قزوین ادامه داد: بیشتر گلایه‌ها مربوط به انجام وظیفه مدیران در قبال منویات رهبری و دولت است که البته این گلایه‌ها تبدیل به نیروی پیش برنده و محرک مثبت برای آن‌ها است.

این مسئول افزود: اگر مدیری با اهداف دولت، نظام و اقتصاد مقاومتی هماهنگ نباشد قطعا جابه جایی و تغییرات طبیعی خواهد بود لذا به طور کلی از مدیران حمایت و رضایت دارم و گلایه‌ها بر اساس انتظار خلق اهداف بزرگ است.

نمایش فصل شیدایی و حضور پر رنگ مردم  مایه آبروی استان شد

همتی در جواب اینکه چرا شورای فرهنگ عمومی تعطیل است، اذعان داشت: این به معنی آن نیست که فعالیت دستگاه‌ها تعطیل است بلکه قرارگاه فرهنگی و اجتماعی در استانداری دایر بوده و همه دستگاه‌ها باهم در تعامل هستند و همان وظایف را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه سلایق فرهنگی یکسان نیستند، اضافه کرد: فصل شیدایی مخاطب خاص خود را دارد که استقبال چشمگیری و خوبی از آن شده و همه دستگاه‌ها با منابعی که داشتند در کنار هم قرار گرفتند تا کار خوبی را ارائه دهند.

استاندار قزوین تصریح کرد: نمایش فصل شیدایی و حضور پر رنگ مردم  مایه آبروی استان شد و حتما این سبک کارها ادامه پیدا خواهد کرد، در زمینه‌های مختلف فرهنگی دیگر و متناسب با نیاز مردم باید تلاش کرده و همه سلایق را در نظر بگیریم.

هیچ شکایتی علیه تشکل‌های دانشجویی نشده است

این مسئول با اشاره به وضعیت تشکل‌های دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت: هیچ کسی در قالب تشکل دانشجویی و یا تشکل‌های دیگر سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حق ندارد از قانون سرپیچی کند و اگر کسی خارج از قانون اقدامی کند باید پاسخگو باشد.

همتی با بیان اینکه هیچ شکایتی علیه تشکل‌های دانشجویی نشده است، افزود: بر اساس قانون، دانشجو در محدوده دانشگاه اجازه و اختیار دارد، اگر قانونی اجازه فعالیت دانشجو در خارج از محدوده می‌دهد ما قبول می‌کنیم.

وی در پایان اذعان داشت: با توجه به اینکه کیفیت انتقاد مهم است چه کسی اجازه می‌دهد در هر کشوری به شخص دوم کشور اهانت شود، دولت تدبیر و امید محدودیتی برای فعالیت دانشجویان در چارچوب قانون قائل نیست.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار