فضائل اخلاقی شهید بابایی بهترین الگو برای جوانان است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 109658
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸
جانشین قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی قزوین:
شاخص :  جانشین قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی قزوین گفت: در آمریکا که فساد و گناه گسترش داشت و انسان به راحتی می‌توانست منحرف شود اما شهید بابایی تقوای الهی پیشه کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، بیست و نهمین سالگرد شهادت سرلشگر خلبان، شهید عباس بابایی و یادبود پدر مقاوم، مادر صبور و همسر وفادارش شب گذشته با حضور مسئولین و مردم شهید پرور به ویژه خانواده شاهد و ایثارگر در حسینیه امامزاده حسین(ع) قزوین برگزار ‌شد.

امیر بهنام پیری جانشین قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی قزوین در این مراسم به زندگینامه شهید بابایی اشاره و اظهار کرد: بزرگانی نظیر شهید بابایی در راه انقلاب و حفظ خاک وطن از جان وخون خود گذشتند تا ما به آرامش دست یابیم.

وی با اشاره به شخصیت عرفانی شهید بابایی افزود: ایشان فردی نظامی، مومن و متعهد بود و در اقامه نماز مصمم بود، به‌طوری که وقتی به آمریکا برای کسب علم رفت، دست از اقامه این فریضه دینی خود برنداشت.

جانشین قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی قزوین ادامه داد: در آمریکا که فساد و گناه گسترش داشت و انسان به راحتی می‌توانست منحرف شود اما شهید بابایی تقوای الهی پیشه کرد.

پیری با بیان اینکه هر کس خود را به خداوند متعال وصل کند سعادتمند می‌شود، مطرح کرد: شهدای انقلاب و دفاع مقدس چنین کردند که توانستند به مقام والا یعنی شهادت برسند و نزد پروردگارشان خوشنود باشند.

وی با اشاره به اینکه آرامش و امنیت کشور خود را مدیون رشادت و ایثارگری شهدا هستیم، عنوان کرد: تمام مردم و مسئولان قدردان شهدا باشند و زنده نگه‌داشتن اهداف و آرمان‌های شهدا در جامعه تلاش کنند تا رضایت شهیدان به دست آید.

جانشین قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی قزوین خاطرنشان کرد: شهید بابایی در آمریکا با فردی مشروب خور هم اتاقی بود اما رفتار شایسته شهید به گونه‌ای بود که او را مسلمان کرد و این نشان دهنده فضائل اخلاقی شهید است.

پیری ادامه داد: حضرت امام از ایشان به زیبایی یاد کردند؛ “عباس بابایی فردی مؤمن، متعهد، علاقمند به دین و خستگی ناپذیر است”

وی با اشاره به ساده زیستی شهید عنوان کرد: این شهید بزرگوار همواره در کنار مردم بود و اگر کسی نیازی به کمک داشت خالصانه به او کمک می‌کرد و ما افتخار می‌کنیم که ادامه دهنده راه این عزیزان هستیم چراکه این امنیت وآسایش آسان به دست نیامده است .

جانشین قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی قزوین در پایان تصریح کرد: شهید بابایی مایه مباهات این شهر است زیرا اگر عزتی وجود دارد به پاس بزرگواری این شهدا بوده که جان‌فشانی کرده‌اند.

انتهای پیام/۹۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار