فضایل انسانی و ارزش‌های اسلامی معیار اصلی خانواده برتر است
کد خبر: 115576
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۳:۲۳
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی:
شاخص : نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: ثروت، قدرت و شهرت نمی‌تواند ملاک و معیار خانواده برتر باشد اما فضایل انسانی و ارزش‌های اسلامی می‌تواند این برتری را به خانواده ببخشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حمید زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در همایش منطقه‌ای روز ملی خانواده که در سالن اجتماعات کتابخانه امام خمینی (ره) برگزار شد اظهار کرد: خانواده به عنوان کوچک‌ترین واحد اجتماعی درهر جامعه‌ای است که با پیوند زناشویی ۲ انسان از جنس مخالف شکل می‌گیرد و با تولد فرزند‌ تکامل می‌یابد.

وی با اشاراه به اهداف و ویژگی‌های خانواده برتر افزود: قطعا خانواده‌ای که ارزش‌ها و فضایل انسانی در آن نقش پراهمیتی داشته باشد می‌تواند خانواده برتری باشد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: ثروت، قدرت و شهرت نمی‌تواند ملاک و معیار خانواده برتر باشد اما فضایل انسانی و ارزش‌های اسلامی می‌تواند این برتری را به خانواده ببخشد.

زرآبادی با بیان اینکه بهزیستی را به عنوان یک خانواده می‌دانیم، اضافه کرد: برخی از افراد که به هر دلیلی از خانواده محروم می‌شوند و نمی‌توانند محیط خانواده و رشد و تعالی در آن را درک کنند؛ سازمان بهزیستی این شرایط را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

این مسوول افزود: با وجود اینکه شرایط سازمان بهزیستی با شرایط ایده ال در یک خانواده طبیعی متفاوت است اما سعی بر این می‌شود که احساس داشتن خانواده برای این افراد متجلی شود.

وی ادامه داد: چون بحث مسایل روانی و اجتماعی در افراد تحت پوشش بهزیستی بسیار سخت‌تر از خانواده معمولی است بنابراین این سازمان باید پیگیر امور باشند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: توانمندسازی افرادی که وارد بهزیستی می‌شوند اهمیت بسزایی دارد چراکه بهزیستی یک زمان گذار برای آن‌ها است و مدت زمان زیادی نمی‌توانند در این نهاد بمانند.

زرآبادی تاکید کرد: باید آموزش‌های لازم برای ورود این افراد به جامعه داده شود تا بتوانند از زنندگی مطلوب و طبیعی در اجتماع برخوردار شوند.

این مسوول با اشاره به تلاش‌های انجام شده در سال‌های گذشته در خصوص افراد تحت پوشش بهزیستی، عنوان کرد: معیارها و استاندارهایی که درنظر گرفته شده نشان می‌دهد در این زمینه ازکارشناسان مجرب استفاده می‌شود.

وی در پایان گفت: خوشبختانه بحث روانشناسی، اجتماعی، توانمندسازی که از پارامترهای بسیار پر اهمیت هستند در بهزیستی رعایت می‌شود.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار