اعطای حدود 20 میلیارد تسهیلات تولید و اشتغال مناطق روستایی در دستور کار قرار دارد
کد خبر: 120471
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۱۳
مدیرکل دفتر روستایی استانداری قزوین:
شاخص : مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین با اشاره به اینکه فعالیت‌های بسیج سازندگی موجب توانمندسازی خانواده‌های روستایی شده است، گفت: پرداخت 20 میلیارد تومان تسهیلات تولید و اشتغال ویژه مناطق روستایی در دستور کار قرار گرفته است.

کریم حبیبی انبوهی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه تعامل خوبی بسیج سازندگی داریم، اظهار کرد: یکی از این همکاری‌های موثر دوجانبه در زمینه اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: محرومیت زدایی در روستاها و دهستان‌ها یکی دیگر از زمینه‌های فعالیت بسیج سازندگی است؛ در این پروژه نیروهای بسیجی به شناسایی ظرفیت‌های مختلف اقتصاد مقاومتی در روستاها می‌پردازند.

مدیرکل دفتر روستایی استانداری قزوین عنوان کرد: بسیج سازندگی با پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در روستاها مبادرت می‌ورزند که موجب توانمندسازی خانواده‌های روستایی شده است.

حبیبی انبوهی ابراز کرد: پروژه‌هایی را به صورت مشترک در روستاها اجرا می‌کنیم که بخشی از اعتبارات آن توسط دهیاری‌ها و بخشی دیگر در مرحله تکمیل توسط بسیج سازندگی تامین می‌شود.

این مسوول خاطرنشان کرد: امسال با همکاری بسیج سازندگی ۳ دهستان دستجرد سفلی، چغور، شهرستان سفلی در الموت غربی را از بین دهستان‌های محروم شناسایی کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: پروژه‌هایی که دستگاه‌های اجرایی در این مناطق در دست اقدام دارند را به بسیج سازندگی معرفی کرده تا آن را عملیاتی کنند که بخشی از اعتبارت را خود دستگاه‌ها و بخشی را بسیج متقبل خواهد شد.

مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری بیان کرد: در زمینه فعالیت‌های فرهنگی در مناطق محروم و روستایی هم تعامل خوبی با بسیج داریم زیرا معتقدیم که همه این امور مبتنی بر فرهنگ سازی و توسعه فرهنگ دینی و اسلامی است.

پرداخت ۲۰ میلیارد تسهیلات تولید و اشتغال در مناطق روستایی

حبیبی انبوهی توضیح داد: در حال حاضر اعطای حدود ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات تولید و اشتغال زایی در نواحی روستایی  را در دستور کار داریم.

این مسوول عنوان کرد: طی تفاهم‌نامه ۳ جانبه موسوم به تفاهمنامه “بانک سینا” کسانی که از این تسهیلات استفاده کنند از تخفیف ۱۰ درصد در نرخ تسهیلات برخوردار می‌شوند.

وی اذعان داشت: ۵ میلیارد این مبلغ به بسیج سازندگی تخصیص می‌یابد که تا کنون بیش از این میزان  یعنی حدود ۸ میلیارد طرح معرفی کرده‌اند که در مرحله تشکیل پرونده، شناسایی و استعلام بانکی قرار دارد.

مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری افزود: اگر بتوانیم این ۲۰ میلیارد  را جذب کنیم تا ۲ برابر این مبلغ امکان جذب از مرکز وجود دارد.

این مسوول در پایان گفت: این ۲۰ میلیارد باید بین جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و صنعت و معدن تقسیم می‌شد اما به خاطر ظرفیت بسیار بالا و تخصصی که در بسیج دیدیم ۱/۴ آن را به این ارگان اختصاص دادیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار