فعالیت بیش از ۱۵۰۰ زنبوردار در قزوین/ تولید بیش از ۶۰۰ هزار کیلوگرم عسل - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80940
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۵۵
معاون بهبود تولیدات دامی استان خبر داد
شاخص : معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به فعاليت بيش از 1500 زنبوردار در قزوين، گفت: امسال بيش از 600 هزار كيلوگرم عسل در استان توليد شده است.

منصور حاج‌سیدجوادی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، از افزایش ۱۸ درصدی تولید عسل در استان خبر داد و اظهار کرد: امسال بیش از ۶۰۰ هزار کیلوگرم عسل در استان تولید شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اعلام اینکه این میزان عسل از ۸۷ هزار کلنی تولید شده عنوان کرد: در شهرستان قزوین ۴۷ هزار و ۵۹۵ کندو، شهرستان بوئین‌زهرا ۱۰هزار و ۴۸۲ کندو، شهرستان آبیک ۱۰هزار و۷۸۲ کندو، شهرستان البرز چهار هزار و ۵۴ کندو، شهرستان تاکستان پنج هزار و ۱۰۰کندو و شهرستان آوج ۹۸۰۴ کندو وجود دارد.

این مسئول با بیان اینکه یک هزار و ۵۹۰ نفر در استان در حرفه زنبورداری فعالیت می کنند افزود: سال گذشته زنبورداران استان بیش از ۵۵۰ هزار کیلوگرم عسل برداشت کردند.

وی با اشاره به پایان سرشماری از زنبورستانها تصریح کرد: سرشماری کلنی‌های زنبور عسل آمار و اطلاعات به روز و دقیق را در اختیار برنامه‌ریزان و مدیران بخش کشاورزی قرار می دهد تا با برنامه ریزی مناسب بتوانند این بخش را توسعه دهندو با فراهم آوردن بستر لازم در تولید عسل بتوانند ایجاد اشتغال کنند.

گفتنی است؛ بیشترین کندوهای عسل استان در مراتع و مناطق کوهستانی به خصوص بخش‌های الموت، طارم سفلی و آوج قرار دارد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار