فعالیت کمیته امداد برای کمک به نیازمندان از کسی رفع مسئولیت نمی‌کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 165484
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین:
شاخص : رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین گفت: فعالیت کمیته امداد امام خمینی (ره) در اقصی نقاط کشور و استان برای خدمات رسانی به نیازمندان نمی‌تواند دلیلی برای رفع مسئولیت سایر اقشار در عرصه انفاق و نیکوکاری باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سید قریش موسوی در دیدار با خانواده‌های مددجویان کمیته امداد اظهار کرد: امروز کمیته امداد امام خمینی (ره) یادگاری از بنیانگذار جمهوری اسلامی است که فلسفه وجودی و خدماتش هر روز بیش از پیش روشن‌تر می‌شود.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) خدمات مختلفی را به نیازمندان و محرومان ارائه می‌کند که این تلاش‌ها به برکت رهنمود و نگاه عمیق بینانگذار جمهوری اسلامی است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) در اقصی نقاط کشور و استان ما به نیازمندان خدمت رسانی می‌کند ولی فعالیت‌های چشمگیر این نهاد نمی‌تواند دلیلی برای رفع مسئولیت سایر اقشار در عرصه انفاق و نیکوکاری باشد و هر کس باید به تکلیف شرعی و انسانی خود عمل کند.

وی تأکید کرد: در واقع خدمت به نیازمندان و محرومان وظیفه‌ای همگانی است و هر کس به واسطه توانایی خویش می‌تواند در این عرصه گام بردارد البته رسیدگی به محرومان به حدی مهم است که در آیه ۱۰ سوره منافقون، آرزوی افراد پس از مرگ را بازگشت به دنیا و انجام امر صدقه و انفاق معرفی می‌کند.

حجت الاسلام موسوی عنوان کرد: رسیدگی به نیازمندان و محرومان در سیره انبیای الهی و ائمه اطهار (ع) از برجستگی خاصی برخوردار است و این سیره باید الگوی ما در زندگی باشد.

در ادامه رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین نیز با اشاره به اهمیت خدمت به محرومان گفت: اسلام به محرومان توجه خاصی دارد از این رو اولویت مصرف زکات را برای حل مشکل محرومان و نیازمندان دانسته است.

حجت الاسلام باب الله شهسواری یادآورشد: در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد زکات جمع آوری شده در استان قزوین به محرومان و نیازمندان اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار