فعالیت یک هزار مرکز اقتصادی در قزوین تا پایان سال
کد خبر: 114952
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸
رییس جمهور در جمع مردم قزوین:
شاخص : رییس جمهور در جمع مردم قزوین گفت: ۳ سال قبل اگر به سازمان ملل می رفتیم شاهد وحدت غربی‌ها در راستای اتهام های ناروا و بی اساس به ایران بودیم که لحن نصیحت به مسوولان ایرانی داشتند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، دکتر حسن روحانی رییس جمهور در دیدار با مردم قزوین که صبح امروز در مجموعه ورزشی شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: دولت هر پیشرفتی داشته در سایه حمایت ملت ایران و هدایت مقام معظم رهبری بوده است.

این مسوول با بیان اینکه ایران به عنوان یک سد دفاعی در برابر تروریست ایستاده است تصریح کرد: گذشت آن زمانی که ایران را متهم به تروریست و ساخت سلاح هسته ای می‌کردند زیرا جایگاه و منزلت جمهوری اسلامی ایران به همه ثابت شده و مهم‌ترین نقش را در منطقه از نظر سرمایه‌گذاری و دفاعی ایفا می‌کند.

روحانی خاطرنشان کرد: ۳ سال قبل اگر به سازمان ملل می رفتیم شاهد وحدت غربی ها در راستای اتهام های ناروا و بی اساس به ایران بودیم که لحن نصیحت به مسوولان ایرانی داشتند.

وی ادامه داد: با ۲۲ نفر از رهبران جهان ملاقات کردم و اولین سخن تبریک به ملت ایران برای موفقیت در برابر قدرت های جهان بود.

IMG_2603

رییس جمهور با تاکید بر اینکه فناوری ها تنها مختص چند کشور نیست، بیان کرد: ایران تنها از حقوق ملت خود دفاع نکرد بلکه از حقوق جهانیان در برابر قدرت ها دفاع کرد و مردم در این ۳ سال با فداکاری و ایستادگی چهره ایران را به جهانیان نشان دادند.

این مسوول با اشاره به اینکه افت شدید قیمت نفت کشورهای جهان را دچار مشکلات عظیمی کرده است، گفت: عربستان به خاطر شرایط اقتصادی حقوق کارمندان دولت را کاهش داده است و از ذخایر گذشته برای اداره کشور استفاده می کند و با رشد تورم در کشور ونزوئلا کالا ۵ برابر قیمت شده است.

روحانی تصریح کرد: در یک سالی که گذشت نه تنها از ذخیره برداشت نکردیم بلکه ۲۰ درصد درآمد را به ذخیره ریختیم.

وی اظهار کرد: سال گذشته با رشد اقتصادی و کاهش تورم روبرو بودیم به طوری که در شرایط بسیار سخت که قیمت نفت به یک سوم رسید کشور بدون دغدغه اداره شد و تمام شاخص ها حرکت رو به رشد اقتصاد را نشان می دهد.

فعالیت یک هزار مرکز اقتصادی در قزوین تا پایان سال جاری

رییس جمهور اعلام کرد: در پایان سال جاری رشد اقتصادی بالای ۵ درصد خواهد بود و یک هزار مرکز اقتصادی در قزوین فعال خواهند شد.

این مسوول بیان کرد: در سال گذشته ۸ میلیون تن و امسال ۱۱٫۵ میلیون تن گندم در کشور تولید شده که نشان از پیشرفت کشاورزی است.

روحانی تاکید کرد: با توجه به اینکه دشت قزوین حاصلخیز است اما افت آب های زیرزمینی در قزوین هشدار جدی است، اولین تصمیم دولت در زمینه آب و استفاده بهینه از آن است.

وی با اعلام اینکه ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در سال ۹۵ و ۹۶ به صورت نوین آبیاری خواهد شد، گفت: برای تامین آب قزوین یک طرح کوتاه مدت داریم که اجرا می‌شود و یک طرح بلند مدت برای انتقال آب سد طالقان به قزوین در نظر گرفته شده که تصمیمات اجرایی آن اتخاذ خواهد شد.

دوخطه شدن راه آهن قزوین به تهران اجرایی می‌شود

رییس جمهور با بیان اینکه مردم باید به راحتی بتوانند به تمام نقاط کشور از طریق راه آهن سفر کنند، افزود: تا اوایل سال آینده دو خطه شدن راه آهن قزوین به تهران اجرایی و راه آهن قزوین به رشت تکمیل می شود.

این مسوول اعلام کرد: در این سفر ۵۰ طرح و پروژه استان قزوین در سال جاری و آینده با ۹۰۳ میلیارد تومان اعتبار اجرایی می شود.

photo_2016-09-30_00-46-18

روحانی همچنین اظهار کرد: مردم سرافراز شهر قزوین با مهر و مهمان نوازی از کاروان تدبیر و امید استقبال کردند که این افتخاری بزرگی است.

وی؛ قزوین را شهر بزرگان، علماء، دلاوران، فلاسفه، اندیشمندان، شهدا، ایثارگران، و پایتخت خوشنویسی ایران عنوان و اضافه کرد: این شهر همچون نگینی در کشور می درخشد.

این مسوول ادامه داد: شهید رجایی خود را فرزند ملت می دانست و بار بسیار سنگین اداره کشور و ثبات آن را در سال های ۵۹ و ۶۰ بر عهده داشت.

رییس جمهور با اشاره به حمله صدامیان در ۳۱ شهریور سال ۵۹ به ایران، تصریح کرد: نیروهای مسلح کشور در روز اول مهر ماه با پرواز ۱۴۰ فروند هواپیما حمله و سراسر عراق را به لرزه درآورد و اولین درس به متجاوزین داده شد.

روحانی خاطرنشان کرد: در سراسر هشت سال دفاع مقدس، سپاه، بسیج، ارتش، نیروی انتظامی، مردم و عشایر ایستادگی و مقاومت کردند و عظمت ایران را در تاریخ جهان ثبت کردند.

وی تاکید کرد: باید از دوران دفاع مقدس درس بگیریم که در سایه وحدت، ایثار، انگیزه های دینی در برابر جهانیان به پیروزی رسید.اگر شکاف و دودستگی در بین مردم حاکم بود و در برابر متجاوزین ایستادگی و استقامت پیشه نمی کردند هرگز به پیروزی بزرگ و پرافتخار دست پیدا نمی کردیم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار