فعالیت ۱۵۰ محقق در پارک علم و فناوری دانشگاه بین‌المللی قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62404
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه بین المللی اعلام کرد
شاخص : رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه بین المللی قزوین گفت: در حال حاضر بیش از 150 محقق در این پارک فعالیت می کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، علی رجب‌پور با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۵۰ محقق در پارک علم و فناوری دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین فعالیت می کنند، اظهار کرد: بودجه سالانه پارک ۱۰ میلیارد ریال است و این مجموعه، از جمله نهادهایی است که با هزینه کم اشتغال زایی می‌کند.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه بین المللی قزوین با اشاره به چهار ساله شدن این پارک افزود: در این مدت برای ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

این مسئول تصریح کرد: امروز هزینه ایجاد یک شغل در مراکز رشد واحدهای فناور به مراتب پایین‌تر از هزینه ایجاد شغل در صنعت است، لذا اگر کمکی به این حوزه شود، بازدهی آن نسبت به سایر حوزه ها بالاتر خواهد بود.

رجب‌پور با اشاره به زمینه های همکاری خیرین و حمایت از علم و فناوری، گفت: تکمیل زیرساخت های پارک علم و فناوری استان، احداث ساختمان جدید در زمین پارک، احداث سوله در زمین پارک یا واگذاری سوله در سایر نقاط، واگذاری ساختمان یا رهن و اجاره در داخل شهر حتی بصورت موقت و خرید امکانات و تجهیزات مورد نیاز پارک جهت بهره برداری توسط فناوران شرکت های دانش بنیان از زمینه های همکاری خیرین است.

وی در انتها افزود: در حال حاضر بیش از ۱۰۰هزار مترمربع فضای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رفاهی توسط خیرین در کشور در حال ساخت است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار