فعالیت 30 هزار مربی قرآنی در کشور
کد خبر: 106609
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲
معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اعلام کرد
شاخص : معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در مراسم افتتاح مرکز حفظ قرآن مجازی قزوین از فعالیت 30 هزار مربی قرآنی در کشور خبرداد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، احمد شرفخانی در مراسم افتتاح مرکز حفظ قرآن مجازی قزوین از فعالیت ۳۰ هزار مربی قرآنی در کشور خبرداد و اظهار کرد: این تعداد مربی قرآنی وظیفه تربیت علاقمندان به علوم قرآنی را بر عهده دارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اعلام کرد: مراکز حفظ مجازی قرآن تاکنون در پنج استان دایر شده و تا پایان سال در ۱۵ استان دیگر راه اندازی می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف از سال ۹۰ بعد از تدبیر مقام معظم رهبری برای تربیت ۱۰ تا ۱۵ میلیون حافظ قرآن با تشکیل ستادی زمینه تحقق این رهنمود رهبری را فراهم کرد.

شرفخانی در ادامه اضافه کرد: پس از ظرفیت سنجی استانها متعهد شدیم تا در مدت ۴ سال حداقل یک میلیون نفر حافظ قرآن تربیت شوند که خوشبختانه این حرکت دینی با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر دراین طرح ثبت نام کردند.

وی در خصوص تامین اعتبارات فعالیت های فرهنگی سازمان اوقاف گفت: در این بخش هیچ بودجه دولتی نداریم و منابع مالی از سه بخش موقوفات، بقاع متبرکه و خیرین تامین می شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار