فعالیت ۳۶۰ واحد صنعتی در قزوین/ در سال آینده اشتغال ۲۰ هزار نفر محقق می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96480
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۶
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین درجلسه کارگروه اشتغال گفت: در صورت فعالیت کامل 360 واحد صنعتی در قزوین شرایط برای ایجاد 20 هزار شغل فراهم می‌شود.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، فریدون همتی در جلسه کارگروه اشتغال استان اعلام کرد: در حال حاضر ۳۶۰ واحد صنعتی با ظرفیت حدود ۵۰ تا ۹۰ درصد کار می کنند که اگر این واحدها به طور کامل فعال شوند شرایط برای ایجاد ۲۰ هزار شغل فراهم می‌شود.

استاندار قزوین با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در سه ماهه سوم سال از ۱۱٫۹ درصد به ۱۰٫۶ گفت: تعدیل نیروی انسانی واحدهای صنعتی در شرایط اجبار در صورتی قابل پذیرش است که بتوانیم به جای ریزش نیرو شغل جدید ایجاد کنیم.

همتی تصریح کرد: تقویت واحدهایی که بهره وری پایینی دارند و حمایت از کارخانه هایی که توان بازسازی و نوسازی را دارند باید در اولویت کار مسئولان اقتصادی باشد تا سال آینده عزم خود را برای تسریع در حل مشکلات به کار گیریم.

وی با اعلام اینکه مرکز خدمات‌رسایی سرمایه‌گذاری در قزوین به زودی فعالیت خود را آغاز می‌کند تاکید کرد: شناسایی و بررسی مشکلات واحدهای صنعتی باید در سال آینده با جدیت صورت گیرد.

مسعود بابایی دبیر کارگروه اشتغال هم در این جلسه از تعیین تعهد اشتغالی هر دستگاه در سال ۹۵ خبر داد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

2 پاسخ به “فعالیت ۳۶۰ واحد صنعتی در قزوین/ در سال آینده اشتغال ۲۰ هزار نفر محقق می‌شود”

 1. محمد گفت:

  سلام
  اقای استاندار واقعا ۲۰ هزار چندتا صفر دارد؟
  یک استاندار که دم از ولایت اسلام میزند جمله خود را با اگر و دیگران این کار را بکنند و امثالهم پیوند نمی دهد.
  مرادنه بگو شما به عنوان استاندار در سال اینده ایجاد چند شغل را مدیریت خواهی کرد و در انتهای سال هم اسامی این چند ده یا صد نفر را هم اعلام کن.
  اقای رپیس جمهور هم گفتند حدود ۱.۳ میلیون شغل ایجاد شده است که سهم قزوین میشود حدود ۳۵هزار نفر، شما و دولت اگر راست میگویید هزار نفر را در قزوین نام ببرید صاحب شغل شده باشند که در ازای ان ۲هزار نفر بیکار نشده باشند.
  بعد از ۳۷ سال خالی بندی به همه! با ما هم هنوز بله؟!

 2. دیان گفت:

  جناب همتی ، شما لطف کنید از آمارهای غیر واقعی ندهید. ابتدا بگوئید از ابتدای دولت یازدهم چه تعداد شاغل بیکار شدندو سپس عنوان کنید چند نفر ار آنها مجدد به سرکار بازگشته اند. اول درصد بیکاری را در انتهای دولت دهم عنوان کنید و سپس درصد سال ۹۴را .البته اگر آمارها ودرصد ها مانند هدد تورم ساختنی نمی باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار