ایران جانبی

» فعالیت ۴۰گروه جهادی دانشجویی در سطح استان/ ۱۵۰۰ دانشجوی جهادگر به مناطق محروم اعزام شدند
کد خبر: 195930
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۸:۲۳
مسئول سازندگی بسیج دانشجویی قزوین خبر داد
شاخص : مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان قزوین گفت: یک هزار و ۵۰۰ نفر از جهادگران دانشجویی در سال جاری به مناطق محروم اعزام شدند که علاوه بر ایام فروردین و تابستان نیز در طول سال هم در مناطق حاشیه‌ای شهری استان فعالیت می‌کنیم.

محمدرضا بحرانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به فعالیت‌های گروه‌های جهادی دانشجویی استان قزوین اظهار کرد: ۳۵ گروه جهادی دانشجویی و ۵ گروه جهادی فارغ التحصیلان را در استان داریم که به طور کلی ۴۰گروه جهادی در بسیج دانشجویی برای خدمت رسانی به مردم ساماندهی شده است.

وی افزود: اردوهای جهادی در چهار عرصه اقتصادی، فرهنگی، عمرانی و بهداشت خدمات رسانی می‌کند که در حوزه عمرانی پروژه‌های زودبازده مانند ساخت خانه محروم و پروژه‌های آبرسانی انجام می‌شود؛ همچنین رنگ آمیزی مدارس در آستانه بازگشایی مداری در مناطق محروم را هم داریم.

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان قزوین گفت: در عرصه سلامت مباحث آموزشی، بهداشتی و درمان، خدمات مامایی، ویزیت پزشکی و تخصصی و دندان پزشکی را داریم که در کنار آن بحث مطالبه‌گری در حوزه بهداشت هم توسط گروه‌ها جهادی انجام می‌شود.

بحرانی ادامه داد: در عرصه فرهنگی و آموزشی که قالب دانشجویان در این حوزه فعالیت می‌کنند، در مناطق محروم کلاس‌های آموزشی، فرهنگی، احکام و قرآن و برگزاری مراسم‌ها و مناسبات مذهبی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: کلاس‌های مختلف برای سنین کودکان تا بزرگسالان و پاسخ به شبهات شرعی، مشاوره ازدواج و خانواده از دیگر فعالیت‌های فرهنگی گروه‌های جهادی دانشجویی است.

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان قزوین ابراز کرد: در حوزه اقتصادی برگزاری کلاس‌های آموزش مشاغل خانگی، مشاغل تولیدی و تبدیلی در مناطق روستایی و محروم صورت می‌گیرد که در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و توانمندسازی قشرهای محروم است.

بحرانی خاطرنشان کرد: یک هزار و ۵۰۰ نفر از جهادگران دانشجویی در سال جاری به مناطق محروم طارم، الموت، آوج و بوئین زهرا اعزام شدند که علاوه بر ایام فروردین و تابستان نیز در طول سال هم در مناطق حاشیه‌ای شهری استان فعالیت می‌کنیم که در این راستا مناطقی برای خدمات رسانی شناسایی شده است.

وی ابراز کرد: ما با توجه به طرح “اعتلا” عمل می‌کنیم که جغرافیا محور است به این صورت که جهادگران در منطقه‌ هدف به مدت ۳تا ۵ سال کار می‎کنند تا نتیجه مشخصی به دست آید و سپس به سراغ سایر مناطق می‌روند.

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان قزوین خاطرنشان کرد: در بحث سیل پنج گروه جهادی در عرصه‌های عمرانی، پزشکی و فرهنگی به لرستان اعزام شدند و اکنون هشت گروه جهادی در منطقه شهیدآباد شهرستان آوج مستقر هستند که فعالیت آن‌ها تا ۲۸ شهریور ادامه دارد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار