فعالیت ۶۵ آمبولانس فرسوده در قزوین/تعداد پایگاه های فوریتهای پزشکی استان بسیار کم است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66090
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۱
رئیس مرکز فوریتهای پزشکی قزوین خبر داد:
شاخص : رئیس مرکز فوریتهای پزشکی قزوین گفت: استان قزوین دارای ۶۵ دستگاه آمبولانس است که به مدت ده سال از آنها استفاده شده و نیاز به تعویض و نوسازی دارند.

رئیس مرکز فوریتهای پزشکی استان قزوین صبح امروز در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شاخص گفت: از ابتدای تابستان امسال تاکنون چهار هزار و ۱۹۷ ماموریت داشته ایم که ۲۹درصد از آن تصادف بوده است .
پیمان نامداری در ادامه افزود: در این مدت یک هزار و ۲۳۶ ماموریت جاده ای داشته ایم که توانسته ایم به طور میانگین در مدت زمان ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه بر بالین بیمار حاضر شویم.
وی با بیان اینکه در این مدت دو هزار و ۳۰۰ نفر با اورژانس تماس گرفته اند اضافه کرد : ۶۶ درصد از این تماسها مزاحمت بوده است .
رییس مرکز فوریتهای پزشکی قزوین  یاداور شد: بعد از تصادف، بیماران قلبی، تنفسی و حوادث عمدی چون خودکشی و درگیری ماموریت های ما را به خود اختصاص داده است.
نامداری با اشاره به وجود آمبولانس های فرسوده گفت: استان قزوین دارای ۶۵ دستگاه آمبولانس است که به مدت ده سال از آنها استفاده شده و نیاز به تعویض آنها است.
وی با بیان اینکه استان قزوین دارای ۳۶ پایگاه امداد است خاطر نشان کرد: تعداد پایگاه های استان بسیار کم است و ما حداقل در دو مرکز غرب و شرق شهر قزوین نیاز به پایگاه داریم.
رییس مرکز فوریتهای پزشکی قزوین در پایان از ورود دستگاه AED خبر داد و گفت: این دستگاه برای احیاء بیماران استفاده می شود و می تواند در این کار ۸۰ درصد موثر باشد.

انتهای پیام/۷۲۳۱/ت۲/و

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار