فعالیت ۴ هزار واحد تولیدی صنعتی در استان/ قزوین ظرفیت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 174856
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
استاندار اعلام کرد
شاخص : استاندار با بیان اینکه قزوین ظرفیت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی دارد، گفت: هم اکنون حدود چهار هزار واحد تولیدی صنعتی با تنوع محصولات در قزوین فعال هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالمحمد زاهدی در دیدار سفیر اتریش گفت: ایران به دلیل وسعت زیاد و اقلیم‌های متفاوت جغرافیایی ویژگی‌های مختلفی دارد که می‌تواند در بهبود روابط دو کشور نقش موثری داشته باشد.

استاندار با بیان اینکه قزوین یکی از مهمترین استان‌های صنعتی، کشاورزی و گردشگری کشور است، گفت: اولین شهر صنعتی ایران در قزوین تاسیس شده است و هم اکنون حدود چهار هزار واحد تولیدی صنعتی با تنوع محصولات در قزوین فعال هستند.

این مسئول با بیان اینکه دشت قزوین یکی از مهمترین دشت‌های کشاورزی ایران است و برای اولین بار به صورت علمی در کشور مطالعه شده است، افزود: استان قزوین با اینکه کمتر از یک درصد وسعت کشور را دارد اما حدود پنج درصد محصولات کشاورزی ایران را تولید می کند و انواع و اقسام تولیدات کشاورزی در حوزه زراعی، باغبانی، دارویی و میوه های سردسیری در این استان تولید می شود.

وی خاطرنشان کرد: قزوین در حوزه گردشگری علاوه بر تاریخ چند هزار ساله، جاذبه های گردشگری خوبی دارد به گونه ای که ۱۳ درصد کل آثار تاریخی ثبت شده ایران در قزوین قرار دارد.

این مسئول تاکید کرد: با توجه به این ظرفیت‌ها برای سرمایه گذاری در بخش صنعت، مبادلات تجاری و توسعه روابط با کشور‌های اروپایی به ویژه اتریش آمادگی کامل داریم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/ پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار