فعالیت ۶ ایستگاه لرزه نگاری در استان/ ۸ گسل لرزه‌زا در قزوین شناسایی شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 172993
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۸:۳۲
سرپرست مدیریت بحران استانداری قزوین عنوان کرد
شاخص : سرپرست مدیریت بحران استانداری قزوین با اشاره به شناسایی 8 گسل لرزه زا در قزوین گفت: در حال حاضر 6 ایستگاه لرزه نگاری در استان به پایش فعالیت گسل ها می پردازند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، قدرت الله مهدیخانی در نشست کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت بحران با اشاره به شناسایی هشت گسل لرزه زا در قزوین اظهار کرد: در حال حاضر ۶ ایستگاه لرزه نگاری با همکاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در استان فعال است که به پایش فعالیت گسل ها می پردازند.

سرپرست مدیریت بحران استانداری قزوین با بیان اینکه قزوین به عنوان یکی از استان های حادثه خیز است، گفت: هر هفته ۲ مورد زلزله با قدرت کم در استان ثبت می شود که نشان از فعال بودن گسل ها در استان دارد.

این مسئول با بیان اینکه امسال بلایا و حوادث طبیعی ۲۰ هزار میلیارد ریال به استان خسارت وارد کرده است، عنوان کرد: سیل، طوفان، سرمازدگی، فرونشست زمین در شهرستان بوئین زهرا، آتش سوزی مراتع و جنگلها، ضعف ایمنی در برخی صنایع، فعالیت گسل شمال قزوین و بوئین زهرا، وجود ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده مسکونی، آفات نباتی و ۱۳۰ کیلومتر خط لوله آب فرسوده از دغدغه ها و نگرانی های مدیریت بحران استان به شمار می رود.

در ادامه این نشست مدیران و نمایندگان دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران و پدافند عیرعامل به ارائه پیشنهادهای خود در حوزه آموزش و اطلاع رسانی صحیح در مواقع بحرانی و بروز حوادث غیرمترقبه پرداختند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار