فقدان حریت و آزادگی آفت جامعه خبری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65151
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱:۰۷
نماینده ولی فقیه استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه استان قزوین با بیان اینکه حریت و صداقت لازمه کار خبرنگاری است گفت: فقدان حریت و آزادگی نه تنها به خود خبرنگار بلکه به جامعه نیز آسیب می‌رساند.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه ظهر روز گذشته که به مناسبت روز خبرنگار در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار کرد: اگر همه تعاملات و انگیزه‌ها بر اساس تقوای الهی باشد خداوند متعال برکات آن را به شکل سهل و آسان برای شما می‌فرستد.

عابدینی با اشاره به اینکه خبرنگاران باید حریت و آزادگی، آگاهی و اطلاعات، فهم درست و بصیرت داشته باشند، گفت: حضرت موسی (ع) نیز رسالت خبرنگاری و مبارزه را برعهده داشتند و دراین رابطه از خدا خواستند سعه صدر به ایشان دهند تا بتوانند در برابر فضای طمع و تنگ نظرانه، نگاه‌های حزبی و جناحی آزادی به تمام معنا داشته باشند.

نماینده ولی فقیه ابراز کرد: با توجه به اینکه حرفه خبرنگاری یک مجموعه فرهنگی و دینی است، اگر در کار خبرنگاری ذره‌ای استثمار باشد، دیگر برکتی در کار نخواهد بود.

وی اظهار کرد: مجموعه روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها و یا سایر سایت‌ها و خبرگزاری‌ها باید به گونه ای رفتار کنند تا مردم را آگاه سازند اما اگر جامعه به آن بصیرت و بلوغ کافی نرسیده است معلوم می‌شود رسالت خود را به خوبی انجام نداده‌اند.

این مسئول با اشاره به اینکه خبرنگارها باید مطالبات مردم از دولت را مطرح نماید خاطرنشان کرد: بعضی افراد هستند که به دلایل مختلف نقش بلندگوی دشمنان و معاندان را در فضای جامه اجرا می کنند.

نماینده ولی فقیه با توجه به اینکه فقدان حریت و آزادگی آفت جامعه خبری است افزود: وعاظ، نویسندگان و خبرنگاران اگر حریت و آزادگی نداشته باشند نه تنها به خود بلکه به جامعه نیز آسیب می‌رساند.

امام جمعه در ادامه افزود: خبرنگار باید درک درستی از الویت و اهمیت خبرها بداند و باید حول خبرهای قیامت، خبر ولایت و رسالت نیز اطلاع رسانی کنند و این امور را در الویت کارهای خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه قرآن یک رسانه خبری عظیم است توضیح داد: قرآن نشانگر این است که خداوند بسیاری از خبرهایی را که پیامبر از آن اطلاع نداشتند مانند داستان یوسف و مریم را به ایشان خبر دادند.

عابدینی در ادامه اظهار کرد: آن‌هایی که در اندیشه‌های اشتباه خود گم می‎‌شوندف زمانی به اثر خود نگاه می‌کنند تصور می‌کنند هنر کرده‌اند در حالی‌که از نظر خدا مسیر اشتباه را طی کرده اند.

نماینده ولی فقیه با طرح این سئوال که “باید بدانیم خبرنگار چه کسی هستیم” بیان کرد: خبرنگار باید همواره و در تمام مراحل کار رضایت خداوند و انعکاس صادقانه مطالبات مردم را در دستور کار قرار دهد.

این مسئول در پایان با توجه به اهمیت موضوع صداقت در کار خبرنگاری گفت: این موضوع به معنای گفتن همه چیز نیست بلکه در راست گفتن باید درایت داشت؛ در خبرنگاری علاوه بر حریت؛ صداقت نیز لازم است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار