فقرزدایی از جامعه سیره کریم اهل بیت/ صلح امام حسن(ع) همان اثرات قیام امام حسین(ع) را داشت
کد خبر: 105871
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین عنوان کرد
شاخص : معاون فرهنگی و پژوهشی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه دشمنان همیشه به دنبال روزنه‌های نفوذ در جامعه اسلامی هستند، گفت: مفاد صلح نامه امام حسن(ع) به نفع اسلام و مسلمین بود اما با بد عهدی‌های معاویه عملی نشد.

حجت الاسلام عباس نظری، معاون فرهنگی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین صبح امروز در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه صلح امام حسن(ع) همان اثرات قیام امام حسین(ع) را داشت، اظهار کرد: پراکندگی یاران و تنها ماندن آن امام بزرگوار موجب شد تا در راستای مصلحت مسلمانان و جهان اسلام، قرار داد صلح را بپذیرند.

وی در ادامه افزود: اگر امام حسن(ع) صلح نمی‌کردند موجب از دست دادن جان بسیاری از مسلمانان می‌شد.

معاون فرهنگی و پژوهشی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه دشمنان همیشه به دنبال روزنه‌های نفوذ در جامعه اسلامی هستند، عنوان کرد: مفاد صلح نامه به نفع اسلام و مسلمین بود اما با بد عهدی‌های معاویه عملی نشد.

این مسئول تصریح کرد: تبلیغات سوء معاویه و وعده‌های مالی و حکومتی او باعث شد تا یاران و لشگریان نسبت به امام حسن(ع) بی وفا شوند.

نظری با بیان اینکه معاویه حتی در بیت امام حسن(ع) نفوذ کرده بود، عنوان کرد: ناامنی فضای خانه و دشمنی همسر آن حضرت نیز عمق مظلومیت و غربت ایشان را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به سخنی از پیامبراکرم(ص) در خصوص لزوم شناخت امام زمان خود، گفت: مردم با وجود شناخت شناسنامه‌ای و آشنایی با اهداف و مقاصد امامشان، جهالت و پیروی از هوای نفس را در پیش گرفتند.

معاون فرهنگی و پژوهشی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه امام حسن(ع) به شیوه‌های مختلف مردم را هدایت می‌کردند، ابراز کرد: انفاق اموال در راستای فقرزدایی از جامعه دینی و توجه به مستمندان از شیوه‌های تبلیغی کریم‌اهل بیت (ع) بوده است.

این مسئول اضافه کرد: حضور آن امام بزرگوار در موسم حج و حسن خلق ایشان موجب آشنایی و گرویدن افراد به اسلام می‌شد.

نظری تاکید کرد: حفظ اتحاد بین شیعه سنی، تمسک به سیره و سنت پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع)، شناخت صحیح از آنان و نشر آن با روش‌های نوین به عنوان ارزش‌های والای اعتقادی مد نظر قرار گیرد.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار