فلسطین با برجام آزاد می‌شود... - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166093
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۲:۱۰
شاخص : عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، روز شنبه گذشته طی یادداشتی در روزنامه اعتماد که با عنوان «بازخوانی ایران در روز قدس» منتشر شد، ارتباطی عجیب میان برجام روحانی و آرمان قدس را مطرح کرد!

به گزارش شاخص نیوز«عباس آخوندی»، وزیر راه و شهرسازی،روز شنبه گذشته طی یادداشتی در روزنامه اعتماد که با عنوان «بازخوانی ایران در روز قدس» منتشر شد، ارتباطی عجیب میانبرجام روحانی و آرمان قدس را مطرح کرد!

او در بخش پایانی یادداشت بلندبالای خود نوشته است:

«به نظر می رسد که در نقشه به هم ریخته منطقه، هیچ کس در جای خود قرار ندارد. روابط پنهانی برخی کشورهای مسلمان با اسراییل و اتحاد آنان علیه ایران و سیاست خصمانه و بی باکانه امریکا منطقه را بیش از هر زمانِ دیگری در خطر ناامنی قرار داده است. البته اشتباه های گاه استراتژیک خودمان را نیز نباید از یاد ببریم. اینک به گمان این قلم، راهی که فراروی ما است در گام یک، بازخوانی ایران در حوزه تمدنی و اندیشگی آن، ایفای نقش سازنده، تعاملی و خلاق در جهان اسلام و بازموقعیت یابی صلح آمیز ایران در سطح منطقه و جهان است. در این بستر و در گام دو، تفکیک بین امریکا و اروپا ضروری است. باید به نوع نگاه اروپاییان به منطقه بدون شیفته و وابسته شدن به آنان و با حفظ هوشیاری توجه کرد. هنوز برجام برترین سند حقوقی برای تامین امنیت ایران و منطقه خاورمیانه است. برجام یک بار دیگر حاکمیت ملی ایران را در چارچوب سازمان ملل به رسمیت شناخته و ایران را از فصل هفت منشور خارج ساخته است. اینها دستاوردهای کوچکی نیستند. بنابراین، باید از تمام ظرفیت‌های حقوقی، قانونی و قراردادی آن بهره ببریم و از هر شتابزدگی پرهیز کنیم. در این چارچوب است که می‌توان از آرمان قدس دفاع کرد.»[۱]

*قبل از آخوندی، حسن رسولی، عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران نیز در یادداشتی در روزنامه آرمان امروز اینطور گفته بود که اکنون که آمریکا سفارتش در اسرائیل را به بیت‌المقدس منتقل کرده، تحقق آشتی ملی و عفو عمومی (بخوانید رفع حصر فتنه‌گران) یک امر ضروری است! [۲]

به نظر می‌رسد تمام این اظهارات عجیب و غریب از آنرو بیان می‌شوند که نه جریان سیاسی خاص قصد عذرخواهی از بابت رفتارهای خود در سال ۸۸ را دارد و نه دولت آقای روحانی از بابت برجام.

فلذاست که بایستی گوش افکار عمومی فعلا شنوای این قبیل سخنان عجیب و غریب باشد…

لازم به ذکر است که چیزی که مردم و افکار عمومی فعلا و به جای این حرف‌ها از آقای آخوندی انتظار شنیدن دارند، مقولاتی مثل توضیحات اقناعی درباره قرارداد با بویینگ است.

منبع: مشرق

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار