فواید «زالودرمانی» برای پیشگیری از سکته‌ها
کد خبر: 109195
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴
شاخص : یک متخصص طب سنتی فواید «زالودرمانی» برای پیشگیری از سکته‌ها را تشریح کرد.

به گزارش شاخص نیوز، سید محمدباقر فضل‌جو ــ متخصص طب سنتی تبریز درباره فواید زالودرمانی در طب سنتی اظهار داشت: در طب سنتی ایرانی مراحل درمانی متفاوتی داریم که بعد از اصلاح سبک زندگی، تنظیم خواب و بیداری و بهبود حالات روحی و نفسانی، زالودرمانی جزو اعمال یداوی محسوب شده و موارد استفاده بسیار متفاوت و متنوعی دارد.

وی در ادامه افزود: از زالودرمانی برای پیشگیری و درمان بیماری‌های پوستی، مفصلی، التهابات مفصلی، اعمال جراحی و ترمیم موضعی زخم‌هایی مانند زخم‌های دیابتیک برای پیشگیری از سیاه شدن و قطع عضو استفاده می‌شود.

ترشحات زالو در خون سبب رقت خون می‌شود

فضل‌جو با اشاره به تأثیر زالودرمانی در تقویت بعضی حواس شنوایی و بینایی و درمان اختلالات آنها به بسیج پزشکی گفت: ترشحات زالو حاوی موادی ضدانعقاد است که با  تزریق به داخل خون سبب حل شدن تدریجی لخته‌های خون و رقت آن شده که در نتیجه سبب افزایش خون‌رسانی به موضع و ترمیم ضایعات آن می‌شود.

این متخصص طب سنتی درباره درمان سکته‌های قلبی گفت: زالودرمانی در پیشگیری و درمان سکته‌های قلبی و گرفتگی‌ عروق بسیار مؤثر است؛ فردی که سکته کرده می‌تواند در نخستین ساعات تحت درمان با زالو قرار بگیرد، زالو مقداری از خون غلیظ را مکیده و عروق را به‌صورت موضعی پاکسازی می‌کند و با تزریق مواد ضدانعقادی سبب رقت خون می‌شود.

وی افزود: زالو باید در محدوده عروق گرفته شده قلبی قرار گیرد، چنانچه سکته مغزی باشد زالوها را پشت گوش‌ها و در نزدیکی منطقه گیجگاهی قرار می‌دهیم.

فضل‌جو در پایان خاطرنشان کرد: فواید زالودرمانی بسیار است اما افراد باید از درمان خودسرانه با زالو بپرهیزند و با متخصص طب‌ سنتی مشورت کنند تا پزشک با بررسی وضعیت جسمانی بیمار از نظر کم‌خونی، رقت خون و با در نظر گرفتن داروهای مصرفی بیمار در صورت نیاز زالودرمانی را تجویز کند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار