فواید شانه‌کردن مو قبل از خواب/ عضوی از بدن که همیشه آلوده است/ آیا چشم مصنوعی همانند واقعی عمل می‌کند؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 194138
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
شاخص : اگر اطلاعاتی درباره شانه کردن مو قبل از خواب ندارید، می‌توانید این مطالب را مطالعه کنید.

به گزارش شاخص،  در این گزارش جدیدترین دانستنی‌های روز پزشکی که هر روز با آن سر و کار دارید را  دنبال می‌کنیم.

چشم مصنوعی چگونه کار می‌کند؟

این دستگاه‌ شامل میکروالکترود‌ها است که با جراحی در داخل یا کنار چشم در امتداد عصب اپتیک یا مغز قرار داده می‌شود. میکروالکترود‌ها بخش‌هایی از سیستم بینایی فرد را که دید خود را از دست داده اند، تحریک می‌کنند. آن‌ها این کار را با پالس‌های الکتریکی کوچک مشابه آنچه در گوش بیونیک یا ایمیلنت حلزون گوش استفاده می‌شود، انجام می‌دهند. تحریک الکتریکی نورون‌های باقی مانده باعث می‌شود فرد لکه‌های کوچک نور را که فسفن (phosphene) نامیده می‌شوند، ببیند. فسفن پدیده‌ای است که در آن تجربۀ دیدن نور بدون ورود نور به چشم انجام می‌شود؛ زمانی که برای مشاهدۀ رنگ چشمانتان را می‌بندید. این فسفن‌ها در افراد با چشم بیونیک (مصنوعی) برای طراحی صحنۀ دیداری استفاده می‌شود. بنابراین، دید حاصل از چشم مصنوعی، دید طبیعی نیست؛ مجموعه‌ای از لکه‌های نور و اشکال که فرد برای تفسیر محیط اطراف خود استفاده می‌کند.

 

10صبح////////آیا چشم مصنوعی همانند واقعی عمل می کند؟/فواید شانه کردن قبل از خواب/آیا چای سبز اثرات مخربی هم دارد؟/کدام عضو بدن همیشه آلوده است؟

 

فواید شانه زدن مو قبل از خواب

شانه زدن مو قبل از خواب نه تنها یکی از تشریفات قبل از خواب محسوب می‌شود بلکه فایده هم دارد. به طور کلی، شانه کردن مو قبل از خواب نه تنها مو‌ها را مرتب می‌کند و برای گردش خون در پوست سر نیز مفید است. مسئله مهمی که باید در کنار فواید شانه زدن مو قبل از خوابیدن بدانید این است که راهی فوری برای داشتن موی سالم و زیبا وجود دارد. اگر شانه کردن موی سر قبل از خواب در برنامه‌های شما جایی ندارد، حتما آن را در برنامه خود بگنجانید.  مهم نیست که چقدر خسته اید، همیشه قبل از خواب مو‌ها را شانه کنید. شانه زدن مو قبل از خواب موجب تحریک فولیکول‌ها و افزایش رشد مو می‌شود. اما شانه کردن خشن و ایجاد کشیدگی در مو قبل خوابیدن، و یا شانه کردن مو‌ها در حالی که خیس هستند، موجب آسیب رسیدن به مو‌ها می‌شود. با این کار مو‌ها را ضعیف کرده و باعث ایجاد موخوره در آن‌ها می‌شوید. قبل از خواب مو‌های خود را با شانه خشک و تمیز شانه کنید. برای پیشگیری از کشیدگی ریشه مو‌ها بهتر است هنگام شانه ریشه مو‌ها را با دست نگه دارید. اگر مو‌های شما بیش از اندازه خشک است، قبل از شانه کردن شبانه حتماً کمی سرم مو به آن‌ها بزنید.

 

10صبح////////آیا چشم مصنوعی همانند واقعی عمل می کند؟/فواید شانه کردن قبل از خواب/آیا چای سبز اثرات مخربی هم دارد؟/کدام عضو بدن همیشه آلوده است؟


بیشتر بخوانید: سوالات در زمینه «پارکینسون» را اینجا بخوانید


مضرات چای سبز و خوردن آن قبل از خواب

نوشیدن چای سبز را عاملی برای جلوگیری از ابتلا به سرطان می‌دانند، چرا که میزان آنتی اکسیدان‌های موجود در آن ۱۰۰ برابر تاثیرگذارتر از ویتامین C و ۲۵ برابر تاثیرگذارتر از ویتامین E است. توجه کنید که ویتامین C و E به عنوان دو آنتی اکسیدان مهم مطرح هستند. دلیل اصلی ضد پیری بودن چای سبز وجود میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان به ویژه آنتی اکسیدان‌های موثر در حفظ شادابی و جوانی موجود در چای سبز است. آنتی اکسیدان‌ها یکی از شاخص‌ترین عوامل برای حفظ سلامتی و شادابی سلول‌های بدن، با به تعویق انداختن شروع روند پیری سلول‌ها هستند.

باید توجه داشته باشید نوشیدن ۳ تا ۴ لیوان چای سبز در طول روز می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند. این تصور که نوشیدن چای سبز در دفعات زیاد می‌تواند میزان کالری سوزی در بدن را افزایش دهد، ایده اشتباهی است، زیرا با نوشیدن بیش از حد چای سبز در طول روز، بدن علاوه بر آنکه با مشکل تحریک پذیری پایانه‌های عصبی روبه رو می‌شود، با اختلال دفع آب و الکترولیت‌های بدن مواجه می‌شود. به این ترتیب همانطور که باید در نوشیدن چای معمولی پرهیز‌ کنید، توصیه شده که در نوشیدن چای سبز نیز افراط نکنید.

10صبح////////آیا چشم مصنوعی همانند واقعی عمل می کند؟/فواید شانه کردن قبل از خواب/آیا چای سبز اثرات مخربی هم دارد؟/کدام عضو بدن همیشه آلوده است؟
ناف آلوده ترین عضو بدن است

رفتن به حمام بخش مهمی از بهداشت فردی است، ما در طول روز با لباس، مو و پوستمان مقدار زیادی از میکروارگانیسم‌ها (جانوران کوچک و میکروسکوپی) را به خانه‌مان منتقل می‌کنیم که می‌تواند برای سلامتی ما خطرناک باشند. حتی زمانی که تازه حمام کرده باشید و تازه مو‌های خود را شسته باشید هنوز قسمتی از بدنتان همچنان کثیف است به دلیل آنکه مقدار زیادی آلودگی در آن انباشته شده است آن قسمت هم ناف شماست.

ناف یکی از قسمت‌های بدن است که به راحتی نمی‌توان آن را تمیز کرد، بنابراین اغلب انواع باکتری در آن تکثیر می‌شوند. شکل ظاهری ناف به گونه‌ای است که عرق، پرز لباس، سلول‌های مرده پوست، مواد شوینده و صابون را در خود جمع می‌کند. به همین دلیل بهترین مکان برای رشد میکروارگانیسم‌هاست.


بیشتر بخوانید: تمرین‌های ورزشی که زمان زایمان طبیعی را تسریع می‌کند


10صبح////////آیا چشم مصنوعی همانند واقعی عمل می کند؟/فواید شانه کردن قبل از خواب/آیا چای سبز اثرات مخربی هم دارد؟/کدام عضو بدن همیشه آلوده است؟

منبع:باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار