فوتبال احساسی و انتخاب احساسی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96634
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۲
شاخص : آیا انتخاب طارمی به عنوان بهترین بازیکن سال 94 درست بود/ چرا باید طارمی به عنوان بهترین بازیکن فصل سال انتخاب شود

به گزارش شاخص نیوز، در انتخاب بهترین بازیکن فوتبال ایران در سال ۱۳۹۴ این مهدی طارمی بود که توانست گوی سبقت را از سه رقیب دیگر خود یعنی سید مهدی رحمتی، علیرضا جهانبخش و احساس حاج صفی برباید و به عنوان بهترین بازیکن سال انتخاب شود.
البته بهتر است بگویم که از میان طارمی و رحمتی به ناچار یکی انتخاب می شد چرا که از همان ابتدای برنامه هم برای همه روشن بود که نه حاج صفی و نه جهانبخش شانسی برای پیروز شدن در این نظرسنجی نخواهند داشت چرا که مثل همیشه در فوتبال ایران تنها دو رنگ وجود دارد و آن آبی و قرمز است و هواداران این دو تیم برای بردن رقابت از دیگری دست به هر کاری می زنند.
در این نظرسنجی که برنامه نود انجام داد طارمی ۵۱٫۸ درصد آراء را به خود اختصاص داد. بعد از او سید مهدی رحمتی کاپیتان آبی پوشان پایتخت ۳۵ درصد آراء را به خود اختصاص داد و علیرضا جهانبخش با ۹٫۳ و احساس حاج صفی هم با ۳٫۹ درصد آراء در رده های سوم و چهارم جای گرفتند.
آیا انتخاب طارمی به عنوان بهترین بازیکن درست بود؟

در این هیچ شکی وجود ندارد که مهدی طارمی بازیکن بسیار توانایی است و اگر او اسیر حاشیه ها نشود می تواند به یکی از بهترین مهاجمان ایران تبدیل شود.
طارمی ۲۳ ساله فوتبال خود را از ایرانجوان بوشهر آغاز کرد و بعد از آن به شاهین پیوست. او از کشفیات علی دایی به شمار می آید که در اردیبهشت ۹۳ این افتخار را داشت که پیراهن پرسپولیس را بر تن کند. این بازیکن بوشهری بازیهای درخشانی را برای پرسپولیس به نمایش گذاشت و در پایان فصل قبل چند پیشنهاد از کشورهای عربی داشت اما در نهایت تصمیم گرفت که در پرسپولیس بماند.
او در فصل جاری عملکرد خوبی از خود نشان داد و با زدن ۱۲ گل در صدر جدول گلزنان قرار دارد. او در ۲۲ بازی فصل جاری در ۱۰ بازی تنها گلزنی کرده است و در دو بازی از این ۱۰ بازی توانسته ۲ گل به ثمر رساند و یک بازی را هم به خاطر محرومیت از دست داده است.
طارمی از ۲۲ بازی فصل جاری تنها در ۴ بازی نقش سرنوشت ساز را ایفا کرده است یعنی پرسپولیس با گل های او توانسته سه امتیاز بازی را به دست آورد و در یک بازی هم پرسپولیس با گلزنی این بازیکن به تساوی دست پیدا کرده است و البته این بازیکن در دو بازی هم ضربه پنالتی را خراب کرده است که اگر آنها را تبدیل به گل می کرد پرسپولیس حداقل می توانست چهار امتیاز به دست آورد.
تیم برانکو بازی هجومی را به نمایش می گذارد و این شرایط را برای قرار گرفتن مهاجمان در موقعیت گلزنی قرار می دهد. آیا طارمی یک تمام کننده خوب به شمار می آید؟ آیا اگر او در تیم ها اروپایی و یا حاشیه خلیج فارس بازی کند و این همه موقعیت گلزنی را از دست دهد آیا او شانسی برای ماندن در این تیم ها دارد؟
طارمی بازیکن خوب و آینده داری است و در این هیچ شکی وجود ندارد اما در این هم اصلا نباید تردید کرد که انتخاب او به عنوان بهترین بازیکن سال ۹۴ ایران با حمایت هواداران پرسپولیس بود و بدون شک اگر او در تیم دیگری غیر از پرسپولس بازی می کرد هرگز نمی توانست به عنوان بهترین بازیکن فصل انتخاب شود. چرا باید طارمی به عنوان بهترین بازیکن فصل سال انتخاب شود؟ او پرسپولیس را قهرمان چه جامی کرده است تا شایستگی این انتخاب را داشته باشد؟ او در لیگ قهرمانان آسیا درخشیده است یا قرمز پوشان را قهرمان رقابت های لیگ ایران و یا جام حذفی کرده است؟او چه نقش سرنوشت سازی ایفا کرده است؟ آیا پرسپولیس با درخشش طارمی در صدر جدول رده بندی قرار دارد؟ پس چرا باید این بازیکن انتخاب شود؟ او انتخاب شد چرا که انتخاب های ما مثل فوتبالمان احساسی است و در یک لحظه همه چیز به کلی تغییر می کند.
چرا رحمتی انتخاب نشد؟

مهدی رحمتی یکی از بهترین دروازبان های ایران است. او در فصل جاری عملکرد درخشانی در آبی پوشان پایتخت داشته است.به احتمال خیلی زیاد اگر الان از هر استقلالی و یا هوادار دیگر تیم ها سوال شود که دلیل اصلی صدرنشین استقلال چه بوده است جواب یکی خواهد بود و آن اینکه دروازبانی به نام سید مهدی رحمتی که عملکرد بسیار خوبی در خط دروازه از خود نشان داده است و در بسیاری از بازی ها ناجی آبی پوشان بوده است.
خط حمله آبی پوشان پایتخت شرایط اسف باری دارد. سجاد شهبازاده که مهاجم نوک این تیم است در ۲۷۲ دقیقه تنها یک گل به ثمر رسانده است و در کل فصل تنها ۶ گل وارد دروازه حریفان کرده است. جابر انصای دیگر مهاجم استقلال شرایط بدتری از سجاد دارد تا جایکه در ۳۴۷ دقیقه تنها یک گل به ثمر رسانده است و در کل فصل تنها ۵ بار دروازه حریفان را باز کرده است و این نشان می دهد که خط حمله استقلال شرایط خوبی ندارد و این تیم با درخشش سید مهدی رحمتی در صدر قرار دارد.
آیا جهانبخش شایسته انتخاب نبود؟

علی رضا جهانبخش تنها لژیونر فوتبال ایران است که در لیگ هلند بازی می کند. او یکی از استعداد های ناب فوتبال ایران به شمار می آید که اصلا اهل حاشیه نیست و به جدیت به دنبال پیشرفت فوتبال خود است. او به خاطر محبوبیت به طرف استقلال و پرسپولیس تمایل پیدا نکرد بلکه تصمیم گرفت به خاطر پیشرفت فوتبالی خود به اروپا برود.
او ابتدا نایمخن را انتخاب کرد و بعد از درخشش در این تیم به تیمی بزرگ تری یعنی آلکمار رفت که سابقه حضور در لیگ قهرمانان اروپا را دارد و الان هم در لیگ اروپا است. آلکمار در لیگ هلند وضعیت خوبی دارد و تنها با تفاضل گل کمتر نسبت به روتردام در جایگاه چهارم جدول رده بندی است.
جهانبخش عملکرد خوبی در آلکمار داشته است و معمولا در ترکیب اصلی تیمش به میدان می رود. او از بین لژیونرهای ایرانی بهترین شرایط را دارد و این شایستگی را داشت تا به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد.اگر او بازیکن پرسپولیس و یا استقلال بود این شانس را داشت تا به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شود اما فوتبال ایران بار دیگر نشان داد که اسیر دو رنگ است؛ دو رنگی که مدتها  است نتوانسته اند بازیکنی بزرگ را به فوتبال این کشور معرفی کنند.

78یز

منبع: ستاره ها  

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار