فوت جوان ۲۲ ساله قزوینی در کانال آب مهرگان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 140269
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱:۵۰
رییس فوریت‌های پزشکی قزوین خبرداد
شاخص : رییس فوریت‌های پزشکی قزوین از غرق شدن یک جوان 22 ساله در کانال آب مهرگان خبر داد.

دکتر بیژن نامدار رییس فوریت‌های پزشکی قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث شاخص اظهار کرد: متاسفانه روز گذشته(شنبه) شاهد غرق شدن یک نفر در کانال مادر شهرک مهرگان به سمت شترک بودیم.

وی در ادامه افزود: در این حادثه مردی ۳۴ ساله به دلایل نامعلومی در این کانال سقوط می‌کند و جوانی ۲۲ ساله برای نجات وی به داخل کانال می‌رود که این مرد ۳۴ ساله را نجات می‌دهد؛ اما متاسفانه این جوان نمی‌تواند خود را از کانال بیرون بکشد.

رییس فوریت‌های پزشکی قزوین ادامه داد: با حضور ماموران آتش نشانی و نیروهای اورژانس این مرد ۳۴ ساله نجات پیدا کرد اما احیای ۴۵ دقیقه ای نیروهای امدادی برای جوان ۲۲ ساله موفقیت آمیز نبود و وی فوت کرد.


وی با اشاره به اینکه علت این حادثه مشخص نیست، بیان کرد: متاسفانه در ایامی که با گرمی هوا مواجه می‌شویم؛ برخی از شهروندان به گمان اینکه این کانال‌ها خطرناک نیست و سرعت آب زیاد نیست برای شنا وارد این محوطه می‌شوند.

دکتر نامدار عنوان کرد: تا زمانی که حصاری برای کانال‌های مادر یا سدهای بزرگ در استان ایجاد نشود، شاهد افزایش غرق شدگی خواهیم بود.


وی درباره آمار سه ماهه غرق شدگی در استان گفت: طی سه ماه ابتدایی سال ۶ مورد بود که در مناطقی چون یک مورد در آوج، یک مورد در آبگرم، یک مورد کانال آب ناصرآباد، یک مورد کانال مینودر، ۲ مورد کانال مادر نجف آباد اتفاق افتاده است.

این مسئول اذعان کرد: از این ۶ مورد غرق شدگی، سه مورد فوتی و سه مورد اعزام به بیمارستان بود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار